Baiba Bendika un Ilmārs Bricis

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Latvijas biatloniste Baiba Bendika bija sagatavojusies labi Phjončhanas olimpiskajām spēlēm un ar veiksmīgāku šaušanu cīnītos par medaļām, ceturtdien atzina sportistes treneris Ilmārs Bricis.

Bendika ceturtdien pieļāva četras kļūdas un 15 kilometru individuālajā distancē ierindojās 39.pozīcijā. Puse no šīm kļūdām tika pieļautas pēdējā šaušanas reizē.

Pirms tam latviete 7,5 kilometru sprintā ar četrām kļūdām šaušanā ieņēma 39.vietu, bet iedzīšanā ar trim neaizvērtiem mērķiem pakāpās uz 33.pozīciju.

«Sagatavojušies mēs bijām labi un iespējas bija. Gan klasikā, gan sprintā bija reālas iespējas cīnīties par medaļām. Pat ar diviem sodiem Baiba būtu varējusi šodien iekļūt pirmajā desmitniekā un kvalificēties arī masu startam,» pēc sacensībām atzina Bricis.

«Apmierināts biju jau pēc sprinta. Vismaz ar to, ka fiziskās formas ziņā esam konkurētspējīgi cīnīties arī par medaļu. Viena lieta ir kondīcija, bet otra lieta ir to realizēt dzīvē un tikt pie medaļas vai arī vismaz būt tuvu tai,» pauda treneris.

«Nedomāju, ka sprintā un iedzīšanā labā fiziskā kondīcija būtu patraucējusi šaušanai. Šodien pēdējā šaušana droši vien bija jau vairāk psiholoģija. Baiba gan teica, ka jūtas droši un pārliecināta.»

Pasaules labākajiem biatlonistiem sezona vēl nav noslēgusies, jo pēc olimpiskajām spēlēm vēl gaidāmi trīs Pasaules kausa etapi.

Ceturtdien Phjončhanā 20 kilometru individuālajā distancē sacentīsies Andrejs Rastorgujevs un Oskars Muižnieks.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO