Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pauda gandarījumu par viņa komandas darbu Phjončhanas olimpisko spēļu 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās, kurās viņš izcīnīja 12.vietu.

Rastorgujevs četrās šaušanās pieļāva četras kļūdas, no tām divas pēdējā ugunslīnijā, kas liedza pacīnīties par vietu pirmajā desmitniekā. Rastorgujevs trasē bija piektais ātrākais biatlonists.

«Nedaudz pietrūka pēdējā aplī kāds pusotrs kilometrs. Pēdējā šaušanā bija neliels vējiņš, taču pats nenokontrolēju, ko vajadzēja. Līdz ar to bija divi soda apļi, kas traucēja cīnīties par augstākām vietām,» pēc sacensībām teica Rastorgujevs.

Pēdējā šaušanā viņš neesot riskējis, jo juta, ka vējš kļuvis stiprāks.

«Jau ieslēpojot šautuvē, varēja dzirdēt, kā pārējie bliež garām. Tie divi šāvieni garām bija lieki,» secināja biatlonists.

Par pārējās komandas darbu Rastorgujevs bija gandarīts un pateicās par veikumu.

«Parādījās ātrums kājās, arī servisa grupa ļoti labi nostrādāja. Deva pareizo informāciju, kas jādara sacensību laikā. Apstākļi trasē bija labi, man šodien patika.

Varēja redzēt, ka konkurenti pēc sprinta bija ļoti izpumpējušies un ātri nogura. Slēpes arī ļoti labi slīdēja, par ko paldies jāsaka savai komandai,» stāstīja Rastorgujevs.

Viņš sprintā ar trijām kļūdām ugunslīnijā ieņēma 24.vietu, bet iedzīšanā izdevās uzlabot savu pozīciju.

«Iepriekšējās olimpiskajās spēlēs no 17.vietas sprintā aizbraucu uz devīto vietu iedzīšanā. Tomēr olimpiskās spēles un pārējās sacensības viena no otrām atšķiras. Divdesmitnieks man patīk,» uzsvēra alūksnietis.

Pēdējā aplī pirms pēdējās šaušanas viņš centās noķert priekšā esošo grupu, lai sēdētu aizvējā.

«Grupas priekšā bija pretvējš, tāpēc centos noķert nākamo grupu, lai sēdētu aizmugurē. «Gonka» bija laba, viennozīmīgi labāka nekā sprints. Kārtējie soda apļi ļoti daudz izšķīra. Apzinos, ka rezultāts varēja būt arī citādāks,» skaidroja Rastorgujevs.

Viņam šajās olimpiskajās spēlēs vēl priekšā starts 20 kilometru individuālajā distancē.

«Jābūt pārliecinātam par sevi, nav jābaidās šaut, vienkārši jāšauj un viss,» nelielu kopsavilkumu par sprintu un iedzīšanu izdara Rastorgujevs.

Rastorgujevs pirms četriem gadiem olimpiskajās spēlēs trīs reizes tika divdesmitniekā, labāko rezultātu uzrādot iedzīšanā, kurā bija devītais. Savukārt savā debijā 2010.gadā viņš individuāli labākais bija sprintā, kurā guva 50.vietu.

Latvijas biatloniste Baiba Bendika pirmdien izcīnīja 33.vietu desmit kilometru iedzīšanas sacensībās, par sešām pozīcijām uzlabojot savu sestdien sprintā sasniegto rezultātu.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāvēs 34 sportisti. Latvija būs pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā iekļauti 14 olimpiskie debitanti.

    Lasīt un pievienot komentāru

    JAUNĀKIE FOTO