Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika pirmdien Phjončhanas olimpisko spēļu 10 kilometru iedzīšanas sacensībās ieņēma 33. vietu, kamēr vāciete Laura Dālmeiere savam sprintā izcīnītajam zeltam pievienoja augstākā kaluma godalgu arī iedzīšanā, viņai šajās Olimpiādes spēlēs kļūstot jau par divkārtēju čempioni.

(Papildināts viss teksts.)

Bendika savu sestdien sprintā sasniegto rezultātu uzlaboja par sešām pozīcijām.

Sudrabu izcīnīja Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, kura finiša spurtā pārspēja francūzieti Anaisu Beskonu.

Tāpat kā sestdienas sprinta sacensības, arī iedzīšanu ietekmēja pamatīgais vējš. Bendika pirmajā ugunslīnijā pieļāva vienu kļūdu un atkāpās uz 43. pozīciju, bet nākamajā šaušanā bija precīza un pacēlās uz 35. pozīciju. Divas kļūdas trešajā šaušanā atmeta latvieti divas pozīcijas atpakaļ, bet pēdējā ugunslīnijā cēsniece bija nekļūdīga un pacēlās uz 33. vietu.

Dālmeiere šaušanā kļūdījās vienu reizi, kad neaizvēra vienu mērķi otrajā ugunslīnijā. Pēc tam viņa turpināja perfekti, un pēc ceturtās šaušanas vācietes pārsvars sasniedza 55 sekundes, tāpēc par uzvaru vairs nevajadzēja satraukties.

Tikmēr sudrabu izcīnījusī Kuzmina nesašāva četrus mērķus, bet tas viņai netraucēja no 13. vietas sprintā pacelties uz otro pozīciju iedzīšanā. Savukārt Beskona veica vienu soda apli. Kuzmina Dālmeierei zaudēja 29,4 sekundes, kamēr Beskona bija vēl 0,2 sekundes lēnāka, piekāpdamās finiša spurtā.

Dālmeierei pirms starta bija 24 sekunžu pārsvars pār tuvāko konkurenti Marti Ulsbū no Norvēģijas. Sprintā sudrabu izcīnījusī Ulsbū iedzīšanā finišēja ceturtā, vācietei zaudējot vairāk nekā minūti.

Savukārt Bendika uzvarētājai finišā zaudēja trīs minūtes un 24,1 sekundi.

Iedzīšanā startēja 58 no 60 sportistēm, kuras bija kvalificējušās pirmdienas sacensībām.

Plkst. 14 sāksies 12,5 kilometru iedzīšanas sacensības vīriešiem, Andrejam Rastorgujevam startējot 55,6 sekundes aiz sprinta sacensību uzvarētāja vācieša Arnda Peifera. Oskars Muižnieks iedzīšanai nekvalificējās.

Bendika sestdien savā olimpisko spēļu debijā sprintā izcīnīja 39. vietu, Dālmeierei zaudējot divas minūtes un astoņas sekundes. Sprintā Bendika pieļāva četras kļūdas un pēc finiša atzina, ka patraucējis pārāk vājais vējš sacensību laikā, jo piešaudē tas bijis spēcīgāks, tāpēc tādam pielāgots arī bija tēmeklis.

Pašlaik 26 gadus vecajai Bendikai šīs ir pirmās olimpiskās spēles. Ilmāra Briča audzēkne savu labāko fizisko formu šajā sezonā sasniedza janvārī, kad Pasaules kausa posmā izcīnīja desmito vietu 15 kilometru individuālajā distancē. Mēneša noslēgumā, nestartējot daudzām vadošajām biatlonistēm, viņa Eiropas čempionātā sprintā ieņēma 14. vietu, bet iedzīšanā bija astotā.

Pasaules kausa posmos latvietei personiskais rekords ir 2015./2016. gada sezonā sensacionāli izcīnītā piektā vieta sprinta sacensībās Kenmorā, Kanādā, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams