Bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcā «Ainaži» joprojām nepietiek ārstu, kā rezultātā visu diennakti pieejama ārsta tur nav, informēja Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra, kura valdes priekšsēdētājs Jānis Buģins iecelts kā slimnīcas «Ainaži» pagaidu vadītājs, sabiedrisko attiecību vadītāja Silva Bendrāte.

Pēc viņas paustā, patlaban slimnīcas «Ainaži» psihiatrs Jānis Bojārs strādā uz 1,5 slodzēm, turklāt slimnīcā pa dienu ir pastāvīgi uz vietas, tostarp sestdienā.

Vienlaikus Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra Attīstības un ārstniecības pakalpojumu kvalitātes vadības jautājumu speciālists un ārsts Aigars Kišuro, kura pamatspecialitāte ir bērnu psihiatrija, uz «Ainažiem» dodas divas līdz trīs reizes nedēļā, tostarp svētdienā, un ir tur pa dienu.

Bendrāte informēja, ka visu diennakti pieejama ārsta «Ainažos» nav, turklāt slimnīcā joprojām nepietiek ārstu.

Vienlaikus patlaban tiek kārtota slimnīcas dokumentācija, kura līdz šim nav bijusi atbilstoši sakārtota. «Ainažu» dokumentācija ietver dažādus dokumentējamos jautājumus, tomēr lielākā daļa no tiem jau ir sakārtota. Buģins uzskata, ka mēneša laikā dokumentāciju iespējams sakārtot.

Jau vēstīts, ka tiesībsargs Juris Jansons par psihoneiroloģiskajā slimnīcā «Ainaži» konstatētajiem pārkāpumiem vērsies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, Saeimas un Ministru kabineta.

Pagājušajā nedēļā Jansons vērsies arī pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ar lūgumu izvērtēt slimnīcā konstatētos pārkāpumus. Taču šonedēļ tiesībsargs vērsies arī pie augstākajām amatpersonām, izklāstot «Ainažos» novēroto, kā arī vērtējot neatbilstības normatīvo aktu prasībām.

Kā ziņots, tiesībsargs un Veselības inspekcija (VI) konstatēja pārkāpumus slimnīcā «Ainaži». VM valsts sekretārs Aivars Lapiņš žurnālistiem sacīja, ka pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju. Viņš norādīja, ka tiek runāts par pārkāpumiem fiksācijas ilgumā un pārtraukumu apmēra.

VI direktore Indra Dreika preses konferencē skaidroja, ka šie pārkāpumi varētu būt saistīti ar ārstu un medicīnas personāla trūkumu. Tikmēr tiesībsargs Jansons teica, ka bērni bija piesieti un fiksēti pat vairākas dienas un nedēļas. Pārbaudes gaitā bērni liecināja par piedzīvoto personālo fizisko un emocionālo vardarbību. Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas. Tiesībsargs uzskaitīja arī virkni citu konstatētu pārkāpumu.

Ņemot vērā, ka pārbaudē konstatēti arī iespējami krimināla rakstura pārkāpumi, tiesībsargs vērsīsies Ģenerālprokuratūrā.

Saistībā ar notikušo uz izmeklēšanas laiku atstādināta iestādes vadītāja Ilona Balode. Pacientu vecāku un Tiesībsarga biroja pausto, ka slimnīcā bērni netiek pietiekami baroti un viņu vēstules nenonāk līdz mājām, Balode sauc par muļķībām.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams