Pēc ceturtās vietas izcīnīšanas Eiropas čempionātā talantīgais Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs ir ļoti motivēts, bet rezultātu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs vēlas veltīt savai dzimtenei, žurnālistiem atklāja Vasiļjevs.

Daiļslidotājs šomēnes notikušajās kontinenta meistarsacīkstēs palika vien nedaudz aiz goda pjedestāla, bet jau drīzumā dosies uz Dienvidkoreju, lai piedalītos savās pirmajās olimpiskajās spēlēs.

«Piedalīties olimpiskajās spēlēs ir liels gods. Slidojumu gribu veltīt savai dzimtenei Latvijai. Esmu ļoti lepns par šādu iespēju. Olimpiskā kustība ir kaut kas īpašs. Ļoti vēlos to iepazīt, un nav labāka veida, kā to izdarīt, par piedalīšanos Olimpiādē,» izteicās Vasiļjevs.

«Gribu parādīt pasaulei, kā es protu slidot, un saņemt lielas emocijas no skatītājiem, lai viņi iemīlētos šajā sporta veidā.»

Vasiļjevs pauda, ka olimpisko spēļu atmosfēru un pasākuma vienreizīgumu jūt vēl Latvijā.

«Tomēr katras sacensības man ir nozīmīgas, neatkarīgi no tā, vai tās ir olimpiskās spēles, pasaules čempionāts vai sacīkstes Daugavpilī. Katru reizi gribu sevi parādīt no labākās puses. Man ir svarīgi katru reizi no sevis izspiest maksimumu,» teica atlēts.
«Pie manas olimpiskās programmas vēl notiek pamatīgs darbs. Trenējos katru dienu un speru solīšus uz priekšu vairākos aspektos. Programmā esam veikuši nelielas izmaiņas. Iespējams, sekos vēl kādas pārmaiņas, bet tas ir atkarīgs no tā, cik labi trenēšos.»

Vasiļjevs vairākkārt sacensībās centies izpildīt četrkāršos lēcienus, tomēr pagaidām visi šie viņa mēģinājumi bijuši neveiksmīgi. Daugavpilietis neprognozēja, kad viņa programmā pilnvērtīgi parādīsies šis elements.

«Jau vairākkārt esmu to mēģinājis, taču man nav paveicies. Esmu tam veltījis daudz laika, tas ir smags darbs, bet pagaidām visu programmu tīri ar četrkāršo lēcienu arī treniņos vēl nevaru veikt. Četrkāršais lēciens ir liels risks, bet šobrīd kopā ar treneri cītīgi strādājam,» teica Vasiļjevs.

«Pēc Eiropas čempionāta esmu ļoti motivēts, lai uz ledus varētu parādīt savu labāko sniegumu.»

Vasiļjevs atklāja, ka kopš bērnības ir liels biatlona fans, tāpēc cer, ka Phjončhanā izdosies apmeklēt šā sporta veida sacensības.

Tāpat viņš pēdējo dienu laikā pastiprināti pievērsies latviešu valodas uzlabošanai. «Ļoti gribu atcerēties visu, ko pratu iepriekš. Vēlos runāt labāk. Mana valoda ir uzlabojusies, tomēr vēl ir daudz darāmā. Daudz darīšu, lai nākamo reizi, kad runāsim, man būtu lielāks vārdu krājums.»

Pērn Eiropas čempionātā Vasiļjevs izcīnīja septīto vietu, bet vēl gadu iepriekš viņš bija 12. pozīcijā. Savukārt iepriekšējos divos pasaules čempionātos daugavpilietis ieņēma 14. vietu, pērn ar to nopelnot ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm.

Latviju daiļslidošanā pārstāvēs arī Diāna Ņikitina, abiem valsts sportistiem trenējoties pie slavenā šveicieša Stefana Lambjēla, kurš līdz ar to uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm dosies kā Latvijas delegācijas dalībnieks.

Latvija Ziemas olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta pirmoreiz kopš 1994.gada.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams