Latvijas vadošais vīriešu kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks šajā nedēļas nogalē Siguldā notikušajā Pasaules kausa noslēdzošā - devītā - posma ietvaros, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts, veica savus stabilākos braucienus, sacīja sportists.

Kivleniekam Eiropas čempionāts Siguldā bija veiksmīgs, jo viņš izcīnīja ceturto vietu vīriešu sacensībās, kā arī tika pie bronzas stafetes sacensībās.

«Braucieni bija ļoti labi. Vienmēr var atrast nianses, kur palika zaudētās simtdaļas. Sacensībās visi pieļauj nelielas kļūdiņas. Veicu savus šosezon stabilākos braucienus. Vajadzēja mazliet vēsāku laiku, tad vīriešu sacensībās būtu medaļa 100%,» pēc individuālajām sacensībām sacīja Kivlenieks, kurš ierindojās septītajā vietā arī Sprinta kausā, taču šīs sacensības netika vērtētas Eiropas čempionāta ieskaitē.

«Viss būs labi, beidzot pirms svarīgākajiem mačiem parādījusies braukšanas garša. Ceru, ka tas ir labs sākums. Ja Phjončhanā būs auksts, starta grupai nebūs nekādas nozīmes, bet siltāku laikapstākļu gadījumā tam būs lielāka nozīme. Uz Phjončhanu došos ar divām kamanām, no kurām vienas būs tās, ar kurām startēju šodien. Ar kuru visērtāk jutīšos, ar to arī startēšu,» savus plānus atklāja Kivlenieks.

Vīriešu sacensībās vēl no Latvijas sportistiem Kristers Aparjods Eiropas čempionātā ieguva astoto vietu, kamēr Artūrs Dārznieks bija uzreiz aiz viņa.

«Sniegs un mitrums sabojāja trasi. Pirmajā braucienā nesanāca ieeja otrajā virāžā. Otrais brauciens ļoti patika, vienīgi varētu piekasīties pie labirinta starp astoto un devīto virāžu,» izteicās Dārznieks. «Šodien startēju ar savām jaunākajām kaujas ragavām. Domāju, ka līdz uz olimpiskajām spēlēm ielikšu arī vecās kamanas, jo ar tām labi nostartēju treniņnometnēs.»

«Mājas trasē tēmēju uz pirmo sešinieku, pagājušajā sezonā biju septītais. Bija divi labi braucieni individuālajās sacensībās, bet ar sprintu neesmu apmierināts,» atzina Dārznieks, kurš Sprinta kausā bija 11.vietā.

Ne pārāk veiksmīgas Siguldas sacensības bija vēl vienam latviešu kamaniņu braucējam Kristapam Mauriņam, kuram Eiropas čempionātā vien 19.vieta.

«Otrais brauciens nebija slikts - nemāku braukt pa lēnu un sasnigušu trasi. Pirmajā braucienā nedaudz «nostaigāju» startā. Otrajā braucienā nebija ko zaudēt, braucu ar prieku,» norādīja Mauriņš. «Pa cietu ledu būtu labāk startēt. Man tā vienmēr bijusi problēma gan Latvijas kausā, gan tagad. Man braukšanas stils ir tāds, ka daudz stūrēju. Mīkstā trasē tā ir stipra bremze, bet laikapstākļi visiem vienādi.»

Eiropas čempionāts Siguldā latviešiem bija sekmīgs, jo divnieku sacensībās pie medaļas tika divnieks Andris un Juris Šici, kamēr bronza tika iegūta svētdienas komandu sacensībās.

Savukārt svētdien Sprinta kausā Šici izcīnīja sudrabu, bet bronza tika Oskaram Gudrmovičam un Pēterim Kalniņam, kamēr dāmām bronzu izcīnīja Kendija Aparjode.

Eiropas čempionāts Siguldā notika arī 2014.gadā neilgi pirms Soču olimpiskajām spēlēm un 2010.gadā pirms Vankūveras Olimpiādes. Tāpat kontinenta godalgas Latvijā dalītas arī 1996.gadā.

Pērn Eiropas čempionāts norisinājās Kēnigszē trasē, kur Latvija izcīnīja bronzas medaļu komandu stafetē. Komandu stafetē Latvija pie medaļām tikusi jau iepriekšējos četros Eiropas čempionātos, turklāt tāpat 2015.gadā bronzu kontinenta meistarsacīkstēs divniekiem ieguva Andris un Juris Šici, bet 2016.gadā sudrabu dāmu sacensībās izcīnīja Elīza Cauce.

Tāpat Latvijā 2003. un 2015.gadā risinājies pasaules čempionāts.

Šajā sporta veidā Latviju Phjončhanas olimpiskajās spēlēs pārstāvēs Elīza Cauce, Ulla Zirne, Kendija Aparjode, Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods, Artūrs Dārznieks, Juris Šics, Andris Šics, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš.

Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis gada izskaņā Siguldā lauza plaukstu, kas viņam liegs piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Pēc komandas iekšējās atlases jau iepriekš bija zināms, ka vīru vieniniekos Phjončhanā startēs Aparjods un Kivlenieks, kamēr Rozītim un Dārzniekam pēc pieciem Pasaules kausa posmiem un divām kontrolsacensībām bija teju identisks rezultāts, bet Olimpiādē Latviju varēs pārstāvēt vien trīs vīru vieninieki.

Latvijas kamaniņu braucējiem līdzšinējā sezona nav izvērtusies tāda kā vēlētos, jo iepriekš pirms posma Siguldā latvieši vienīgo reizi uz goda pjedestāla kāpat vien piektajā etapā, kad Leikpleisidas trasē ASV trešo vietu Sprinta kausā izcīnīja brāļi Andris un Juris Šici.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trijās olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO