Pulkvežleitnants Šons Frenčs

FOTO: Latvijas armija

Šodien, 15. janvārī, Ādažu kultūras centrā notika NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremonija, noslēdzoties pirmajai Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotācijai. Kaujas grupu turpmāk vadīs pulkvežleitnants Šons Frenčs (Sean French).

Ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks atbalsta jautājumos brigādes ģenerālis Imants Ziediņš, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Atis Ilmārs Lejiņš un citi augsta līmeņa viesi.

«Kanādas vadītās kaujas grupas klātbūtne Latvijā ir nepārprotami apliecinājusi, ka tā stiprina NATO kolektīvo drošību un sadarbību starp Latvijas bruņotajiem spēkiem un kaujas grupas dalībvalstīm. Es esmu ļoti pateicīgs saviem kolēģiem no visām valstīm, kas ietilpst kaujas grupā, kā arī kaujas grupas karavīriem par viņu ieguldījumu mūsu kopīgās drošības veicināšanā, apliecinot arī pilnīgu gatavību aizstāvēt Latviju, ja šāda nepieciešamība rastos. Sabiedroto spēki Latvijā atrodas mūsu kopīgo vērtību vārdā, un kopīgiem spēkiem mēs kļūsim stiprāki un savstarpēji izveidosim ciešu ilgtermiņa sadarbību,» uzrunājot klātesošos, sacīja R. Bergmanis.

Ceremoniju vadīja Kanādas bruņoto spēku Apvienoto operāciju pavēlniecības Štāba priekšnieks ģenerālmajors Viljams Sejmors (William Seymour), un tās laikā Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas vadību pārņēma pulkvežleitnants Šons Frenčs (Sean French), nomainot līdzšinējo kaujas grupas komandieri pulkvežleitnantu Veidu Rutlandu (Wade Rutland).

"Esmu lepns par to, ko kopā ar kaujas grupu pēdējo septiņu mēnešu laikā esam paveikuši Latvijā. Ar mūsu sabiedroto un reģionālo partneru atbalstu esam izveidojuši labu pamatu turpmāko rotāciju veiksmīgai darbībai, stiprinot reģiona drošību. Ikvienam kaujas grupas karavīram vēlos pateikties par mērķtiecīgumu un apņēmību, savukārt Latvijas bruņotajiem spēkiem – par profesionalitāti, viesmīlību un pacietību, integrējot kaujas grupu Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā,» norādīja pulkvežleitnants V. Rutlands.

Savukārt Latvijā izvietotās kaujas grupas jaunais komandieris pulkvežleitnants Š. Frenčs uzsvēra, ka ir pagodināts pārņemt NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību: «Šī ir lieliska iespēja turpināt sadarbību ar Latvijas bruņotajiem spēkiem, demonstrējot mūsu kopīgo apņemšanos un saistības.»

Jau ziņots, ka 2016. gada NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Šogad NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu papildinās arī Čehija un Slovākija.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO