Foto: Reuters/ScanPix

Izraēlas armija aizvadītajā naktī Sīrijā veikusi uzlidojumus, kā arī ar raķetēm šajā valstī apšaudījusi mērķus, līdzās «militārām pozīcijām» nodarot postījumus, teikts otrdien izplatītajā Sīrijas armijas paziņojumā.

Armija norādīja, ka tā trāpījusi Izraēlas lidmašīnai, tomēr tuvākas detaļas nesniedza. Nav arī skaidrs, kur tieši Sīrijā veikti triecieni.

Izraēla un Sīrija joprojām oficiāli atrodas karastāvoklī, lai arī situācija gar pamiera līniju Golānas augstienēs lielākoties bija mierīga līdz pat brīdim, kad Sīrijā 2011.gadā sākās pilsoņu karš.

Izraēla 1967.gada Tuvo Austrumu karā Sīrijas Golānas augstienēs okupēja 1200 kvadrātkilometru lielu teritoriju un vēlāk to anektēja. Starptautiskā sabiedrība šo aneksiju nav atzinusi.

Izraēla pamatā centusies izvairīties no tiešas iejaukšanās Sīrijas pilsoņkarā, tomēr tā atzīst, ka ir veikusi vairākus desmitus uzlidojumu, lai apturētu bruņojuma piegādes Libānas šiītu grupējumam «Hizbollah».

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams