FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Pēc AS «Olainfarm» lielākā akcionāra Valērija Maligina nāves uzņēmumam netrūkstot pircēju, lielu interesi izrādot ārvalstu investori, laikrakstam «Dienas Bizness» pastāstījis AS «Olainfarm» valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Tas, vai kompānija tiks pārdota, esot viņa mantinieku ziņā.

Maligina testaments tiks nolasīts 16.janvārī, liecina paziņojums Latvijas Vēstnesī.

Pašlaik uzņēmums esot atlicis vairākas grandiozas Maligina ieceres - aptieku, medicīnas pakalpojumu sniedzēju, ražošanas uzņēmumu iegādi, plaša profila slimnīcas izveidi.

Īpašnieku maiņa draud ietekmēt uzņēmuma stratēģiju. Kā – to šobrīd nevarot paredzēt, un tādēļ notiek cenas svārstības biržā.

Pagaidām nav plašākas informācijas par uzņēmuma mantiniekiem, kā arī par to, kādas bija Maligina citas saistības, kā mantojums tiks sadalīts.

Jau ziņots, ka Maligina nāvē nav konstatēts noziedzīgs nodarījums.

Maligins mūžībā aizgāja pērnā gada decembrī 52 gadu vecumā.

Maligins kļuva par «Olainfarm» valdes priekšsēdētāju pēc uzņēmuma privatizācijas 1997.gadā. «Viņa vadībā AS «Olainfarm» attīstījās par vienu no vērtīgākajiem uzņēmumiem Latvijā ar apgrozījumu virs 100 miljoniem eiro un eksportu uz vairāk nekā 50 valstīm,» norādīja uzņēmuma pārstāvji.

Maligins ir bijis arī «Endokrininiai Preparatai» valdes priekšsēdētājs, AS «Rīgas farmaceitiskā fabrika» padomes priekšsēdētājs, farmācijas kompānijas «Aroma Baltfarm» un SIA «Alfa-Denta» direktors, kā arī daudzu citu uzņēmumu vadītājs un īpašnieks.

Laikraksta «Dienas Bizness» šogad veidotajā Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā Maligins tika ierindots 7. vietā ar 70 miljonu eiro turību.

«Olainfarm» ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. «Olainfarm» akcijas kotē «Nasdaq Riga» oficiālajā sarakstā.

«Olainfarm» koncerna kopējais apgrozījums pērn sasniedza 110,693 miljonus eiro, bet koncerna peļņa 2016.gadā bija 11,586 miljoni. eiro.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO