Berlīnes Jaungada sagaidīšanas svinību rīkotāji nolēmuši pirmoreiz ierīkot «drošo zonu» sievietēm, vēsta raidorganizācija BBC. Tas tiks darīts, lai pasargātu sievietes no seksuālas uzmākšanās un uzbrukumiem.

Jauno drošības pasākumu plānots ieviest gadumijas sagaidīšanas pasākumā pie Brandenburgas vārtiem.

Pirms diviem gadiem Vāciju šokēja lielais skaits seksuāla rakstura uzbrukumu un laupīšanu Jaunā gada sagaidīšanā Ķelnē. Simtiem sieviešu ziņoja par uzbrukumiem, ko lielākoties pastrādāja migranti.

Notikumi Ķelnē pastiprināja sabiedrībā valdošo saspīlējumu pēc tam, kad 2015.gadā Vācijā bija ieradies 1,1 miljons migrantu.

Domājams, ka Jaungada sagaidīšanu Berlīnē svētdienas naktī apmeklēs simtiem tūkstoši cilvēku.

Pasākumā tiks ieviesti stingrāki drošības pasākumi, tai skaitā aizliegts ierasties ar lielām somām un alkoholiskajiem dzērieniem. Sievietēm, kuras cietušas no seksuālas uzmākšanās, būs pieejama īpaša zona, kurā darbosies Sarkanā Krusta darbinieki.

Berlīnes policija sievietēm ieteikusi vērsties pēc palīdzības, ja viņas jūtas apdraudētas, un svinību laikā nēsāt mazas somiņas, kurās nav vērtīgu mantu.

Ne visi ir sajūsmā par īpašas zonas ierīkošanu sievietēm publiskos pasākumos. Idejas kritizētāji norāda, ka tā necīnās pret noziegumu pastrādātājiem, kamēr citi šo ieceri uzskata par diskriminējošu.

Drošība pastiprināta arī citviet Vācijā. Kā ziņo portāls «The Local», Ķelnē jaunā gada sagaidīšanu uzraudzīs apmēram 1400 policisti, tiks uzstādītas papildus videonovērošanas kameras un apgaismojums. Frankfurtē patrulēs gan uniformās, gan arī civilās drēbēs ģērbti policisti, bet Hamburgā tiks uzstādīta jauna drošības kameru sistēma.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams