Krievijas Bobsleja federācija (FBR) iekļāvusi sākotnējā pieteikumā dalībai 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs visus diskvalificētos Krievijas bobslejistus un skeletonistus.

FBR prezidents Aleksandrs Zubkovs to pamatojis ar to, ka šie sportisti ir «tīri» un tagad gaida Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu.

«Mēs iesniedzām apelāciju Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) un saņēmām ziņu no SOK, ka iespējams paātrināts lietas izskatīšanas process. Tagad gaidām datumu,» sacīja Zubkovs, kurš norādīja, ka pieteikumā ir arī visi diskvalificētie bobslejisti un skeletonisti.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi kopumā 25 sportistus, no kuriem visi vērsās CAS, ieskaitot arī 12 skeletonistus un bobslejistus.

Ne vēlāk kā 28.janvārī SOK komisija noteiks tos Krievijas sportistus, kuriem būs atļauts piedalīties 2018.gada ziemas Olimpiādē Phjončhanā zem olimpiskā karoga.

SOK piespriedusi diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liegs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts «Olympic Athlete from Russia» jeb «Olimpiskais sportists no Krievijas».

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams