FOTO: AFP/SCANPIX

Spānijas braucējam Markam Markesam no «Repsol Honda» komandas svētdien pasaules motošosejas čempionāta noslēdzošajā posmā Valensijā bija grūti sevi kontrolēt, lai vienkārši sacensībās tiktu līdz finišam un iegūtu titulu.

Vien 24 gadus vecais Markess svētdien ceturto reizi karjerā kļuva par «MotoGP» čempionu. Viņš kļuvis par visu laiku jaunāko braucēju ar četriem tituliem karaliskajā klasē.

Zīmīgi, ka svētdienas sacīkstēs, cīnoties ar francūzi Žoanu Zarko no «LCR Honda» vienības, Markess arī brauca uz kritiena robežas un arī izslīdēja no trases. Šosezon viņš pamanījās piedzīvot 27 kritienus, bet tas spāni neapturēja no titula iegūšanas.

«Ziniet, savu stilu ieturēju līdz pat pašām beigām,» pēc sacensībām jokoja Markess.

Markess sezonu noslēdza ar trešo vietu posmā, zaudējot komandas biedram un tautietim Danijam Pedrosam, kā arī Zarko.

«Vieglākā stratēģija būtu bijusi vienkārši tikt šajās sacensībās līdz finišam, taču bija grūti sevi kontrolēt. Palaidu garām Zarko, jo zināju, ka viņš centīsies radīt spiedienu. Savukārt aiz viņa biju ātrāks, līdz ar to jutos komfortablāk un pazaudēju koncentrēšanos,» izteicās Markess. «Tomēr, kad Zarko pieļāva kļūdu, es viņu apdzinu. Vēlāk pats saslīdēju, bet spēju noturēties uz motocikla. Tobrīd pie sevis nodomāju, ka ir vienkārši jāsasniedz finišs, ko arī veiksmīgi izdarīju.»

Jaunkronētais pasaules čempions arī atzina, ka šī sezona viņam bijusi grūta ar vairākiem kāpumiem un kritumiem. Spānis atklāja, ka stresa dēļ viņam sākuši pazust mati, tāpēc sportists apmeklējis speciālistus, kur ieteikuši visu uztvert mierīgāk.

«Pēc maijā notikušā posma Lemānā komandas pārstāvjiem teicu, ka neizbaudu braukšanu ar motociklu. Līdz ar to mums bija jāizmaina domāšana un sajūtas. Pēc vairākiem testu braucieniem mums tas izdevās. Tādā veidā sezonas otrajā pusē uzrādījām lieliskus rezultātus,» norādīja Markess.

Spānijas braucējs uzslavēja arī savu šīs sezonas niknāko konkurentu Andrea Doviciozo no Itālijas («Ducati»), kurš gan noslēdzošajā posmā krita un finišu nesasniedza.

«Žēl, ka Doviciozo šoreiz netika līdz finišam. Viņš šosezon bija neticams konkurents, turklāt viņš ir arī lielisks cilvēks. Mums abiem ir ļoti labas attiecības. «Ducati» komanda pie mums pienāca un apsveica ar uzvaru čempionātā, kas ir ļoti jauki no viņu puses,» izteicās Markess.

Tikmēr pat Doviciozo atzina, ka arī viņš ļoti vēlējies iegūt titulu, tomēr pirms sacīkstes neesot bijuši pārāk daudz priekšnoteikumu, lai to paveiktu.

«Ar sezonu kopumā esmu apmierināts, jo otrā vieta kopvērtējumā ir labs rezultāts. Cīnījāmies līdz pat beigām, tomēr mums pietrūka ritma, turklāt pats noslēgumā piedzīvoju kritienu,» pauda itālis.

Kopā Markesam šis ir jau sestais pasaules čempiona tituls. Iepriekš «MotoGP» ieskaitē spānis triumfēja arī 2013., 2014. un 2016.gadā, turklāt 2010. un 2012.gadā viņš tika pie tituliem arī zemākajās klasēs.

Astoņus titulus prestižākajā motošosejas klasē savulaik izcīnīja itālis Džakomo Agostīni, kamēr septiņi ir vēl vienai Itālijas leģendai Valentīno Rosi, bet pieci - austrālietim Mikam Dūenam.

Sezonas noslēguma kopvērtējumā Markess iekrāja 298 punktus, viņam ar 261 punktu sekoja Doviciozo, bet trešo vietu ar 230 punktiem guva spānis Maveriks Vinjaless no «Movistar Yamaha» komandas, kurš svētdien finišēja vien 12.pozīcijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO