Maltas lielākajā baznīcā piektdien notiek nogalinātās žurnālistes Dafnes Karuanas-Galicias bēres un visā valstī izsludinātas sēras. Bērēs piedalīsies arī Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Antonio Tajāni, Maltas valdības amatpersonas un opozīcijas pārstāvji.

Bēres notiks Mostā un piemiņas misi vadīs Maltas arhibīskaps Šarls Šikluna.

53 gadus vecā žurnāliste, kura atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu un citas delikātas tēmas, tika nogalināta 16.oktobrī automašīnas sprādzienā netālu no savas mājas.

Izmeklēšanā Maltas policijai palīdz Eiropols un ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB), kā arī tiesu medicīnas eksperti no Nīderlandes, taču neviens aizdomās turamais vēl nav aizturēts.

Maltas valdība izsludinājusi viena miljona eiro atlīdzību par informāciju, kas palīdzētu atrast žurnālistes slepkavas.

Karuanas-Galicias dēls pēc mātes nāves pārmeta Maltas valdībai, ka tās vadībā valstī uzplaukusi «nesodāmības kultūra». «Mana māte tika noslepkavota, jo nostājās starp likuma varu un tiem, kas mēģināja to pārkāpt,» sociālajā tīklā «Facebook» paziņoja žurnālistes dēls Metjū Karuana-Galicia.

Dafne Karuana-Galicia atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu, kurā bija iejaukti arī divi Maltas valdības ministri, un kas galu galā noveda pie parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām jūnijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO