Ap 500 cilvēku protestā pie Izglītības un zinātnes ministrijas iestājas pret ieceri pāriet uz izglītību tikai latviešu valodā, novēroja aģentūra LETA.

Neskatoties uz to, ka šodien sācies skolēnu brīvlaiks, uz protesta akciju, ko organizē virkne prokrievisko organizāciju, sanākuši pārsvarā vidēja un vecāka gada gājuma cilvēki.

Uz akciju atnākuši arī Eiropas Parlamenta deputāti Tatjana Ždanoka un Andrejs Mamikins (S). Tāpat protestā piedalās redzamākie prokrievisko organizāciju biedri.

Plakāti liecina arī par reģionu pārstāvniecību pasākumā - pie IZM atbalstu krievu skolām pauž arī Rēzeknes un Daugavpils pārstāvji. Protestējošie tāpat izmanto pirms 13 gadiem izveidoto saukli «Rokas nost no krievu skolām» krievu valodā.

Uzrunās klātesošajiem protesta organizētāji uzsvēra, ka «viņi ir Latvija, viņi maksā nodokļus un viņi grib, lai valstī tiktu nodrošināta izglītība krievu valodā». Protestētāji arī nolēmuši iesniegt portālā «Manabalss.lv» iniciatīvu par šo jautājumu.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji aicināja protesta organizatorus uz sarunu ministrijā. Tomēr, kā žurnālistiem skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā, akcijas pārstāvji atteikušies tikties ar ministrijas pārstāvjiem.

IZM tāpat neesot saņēmusi nekādu rakstisku informāciju par šodien notiekošo protesta akciju, kā arī tās iemesliem.
Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO