Foto: AFP/SCANPIX

No piektdienas vakara uz un no Irākas Kurdistānas galvaspilsētas Erbīlas lidostas pēc Bagdādes rīkojuma tiks pārtraukti visi starptautiskie avioreisi, paziņojusi lidostas direktore.

«Saskaņā ar Irākas kabineta un premjerministra Haidera al Abadi lēmumu visi starptautiskie reisi uz Erbīlu un no tās bez izņēmuma tiks apturēti piektdien plkst. 18.00 (plkst. 18.00 arī pēc Latvijas laika),» aģentūrai AFP pavēstīja Erbīlas lidostas direktore Talara Faika Saliha.

Viņa pauda dziļu nožēlu par Irākas valdības lēmumu, kas, kā viņa norādīja, apgrūtinās cīņu pret teroristu grupējumu «Islāma valsts», kā arī palīdzības piegādi bēgļiem.

«Šeit ir konsulāti, starptautiskais personāls, starptautiskās kompānijas, tādēļ tas ietekmēs ikvienu. Tas nav pareizs lēmums,» paziņoja Saliha.

«Šeit atrodas liela starptautiskā kopiena, tādēļ tā ir vēršanās ne tikai pret kurdu tautu,» viņa piebilda.

«Šeit atrodas arī liels skaits bēgļu, kas izmanto šo lidostu, un mēs bijām tilts starp Sīriju un ANO humānās palīdzības sūtīšanai uz tām vietām,» norādīja lidostas direktore. «Un šeit atrodas arī starptautiskie [ASV vadītās] koalīcijas spēki, tātad šī lidosta ir domāta visam.»

Vairākas Turcijas, Ēģiptes un Libānas aviokompānijas jau trešdien paziņoja, ka aptur reisus no Irākas Kurdistānas un uz to.

Abadi otrdien pieprasīja, lai Kurdistānas varasiestādes 72 stundu laikā nodod Bagdādei kontroli pār reģiona lidostām.

Ja tas nenotiks, centrālā valdība aizliegs «starptautiskos lidojumus uz Kurdistānu un no tās» trīs dienu laikā, sacīja Abadi.

Kurdistāna tikmēr ir noraidījusi centrālās valdības prasību.

Irākas Kurdistānā darbojas divas lidostas - viena Erbīlā un otra Suleimānījā.

Līdzās nacionālajai lidsabiedrībai «Iraqi Airways» regulārus lidojumus veic arī Vācijas, Irānas, Jordānijas un Turcijas lidsabiedrības.

Irākas kurdu apdzīvotajās teritorijās pirmdien notika balsošana referendumā par Kurdistānas neatkarību, pret ko kategoriski iebilst Irākas centrālā valdība Bagdādē.

Kurdistānas vēlēšanu komisija trešdien paziņojusi, ka vismaz 92,7% balsotāju atbalstījuši reģiona neatkarību.

Referenduma rezultāts nav juridiski saistošs, taču tas galu galā var novest pie reģiona neatkarības.

Balsošana notika trīs Irākas Kurdistānas reģiona provincēs - Dahūkā, Erbīlā un Suleimānījā, kā arī strīdus teritorijās, ieskaitot Kirkūkas provinci.

Bažas par referendumu paudušas arī ASV un citas rietumvalstis, kā arī Irāna un Turcija, kas nevēlas separātisku noskaņojumu uzliesmošanu savu kurdu vidū.

Irākas Kurdu apgabals tika izveidots 1992.gadā un ieguva oficiālu autonomiju pēc tam, kad 2003.gadā ASV vadītā iebrukuma rezultātā tika gāzts Sadama Huseina režīms.

Kurdu kompakti apdzīvotā teritorija mūsdienās ir sadalīta starp Turciju, Irāku un Sīriju, kā arī Irānu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams