FOTO: Caters News/Scanpix

Britu glābšanas dienesti par 23 tūkstošiem eiro iepirkuši īpaši resnus manekenus, lai varētu praktiski sagatavoties gadījumiem, kad cietušais ir padevies miesās brangāks.

Kā vēsta ārvalstu mēdiji, milzīgos manekenus treniņiem pašlaik lieto ugunsdzēsēji un ātrās palīdzības personāls, jo negadījumu skaits, kuros cietušie ir virs normālās svara kategorijas, pēdējos gados ir ievērojami pieaudzis.

Cietušo lielā svara dēļ bieži vien glābēji paši iedzīvojas traumās, tāpēc solis iegādāties dūšīgos manekenus ir bijis nepieciešams.

Manekeni ir tik lieli un smagi, ka pārvietot tos iespējams, tikai sadalot pa mazākiem gabaliem. Viena eksemplāra torss vien ir 16 kilogramus smags. Manekenu detaļas iespējams salikt kopā kā puzli, kas glābējiem dod lielisku iespēju sagatavoties arī tādiem gadījumiem, kad cietušais ir zaudējis kādu locekli.

«Glābšanas dienestu darbinieki bieži piedzīvo traumas, kad tiem jātiek galā ar cietušajiem, kuri ir pārāk dūšīgi. Līdz šim bija ļoti grūti iegūt praktiskās zināšanas šādiem gadījumiem, taču pateicoties mūsu manekeniem, tas būs viegli un vērtīgi,» komentēja manekenu ražošanas firmas pārstāvis Kriss Džerets.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO