Saskaņā ar jaunākajām aplēsēm Mjanmu pametuši teju 400 000 cilvēku, kas pieder islāmticīgajai etniskajai minoritātei rohindžiem, vēsta «The Washington Post». Pamesti gandrīz 40% rohindžu ciemu Mjanmā. Lai izbēgtu no vardarbības un draudiem dzīvībai, rohindži mēro bīstamo ceļu uz Bangladešu.

Simtiem tūkstoši cilvēku, kuru vidū ir daudz bērnu un sieviešu, devās bēgļu gaitās pēc 25.augusta, kad rohindžu nemiernieki uzbruka policijas posteņiem Rakhainas štatā.

Foto: EPA/Scanpix

Rohindžu bēgļi stāsta, ka netiekot šķirots, kurš ir nemiernieks, kurš ne. Viņu mājas tiek dedzinātas un ģimenes locekļi pazūd bez vēsts, raksta CNN. Katru dienu prom no Mjanmas dodas vidēji 20 000 cilvēku.

Mjanmas valdība uzstāj, ka aizbēgušie esot saistīti ar teroristiem. Taču cilvēktiesību aizstāvju organizācija «Human Rights Watch» (HRW) un citas grupas ziņo par izvarošanām, slepkavībām un ļaunprātīgām dedzināšanām, ar ko rohindžiem jāsaskaras Mjanmā.

Foto: EPA/Scanpix

Rohindži bīstamo ceļu veic kājām vai pārpildītās laivās. Bēgļu vidū ir bērni, grūtnieces un sirmgalvji. Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) datiem, krīzē jau gājuši bojā vismaz 1000 cilvēki.

Daudzi Bangladešas iedzīvotāji kā brīvprātīgie palīdz rohindžiem, kas ieradušies viņu valstī. «Ja nebūtu Bangladešas iedzīvotāju, nezinu, kā mēs izdzīvotu,» atzina «Al Jazeera» aptaujātais rohindžs Nūrs Muhameds, kurš mitinās improvizētā pagaidu patversmē ceļa malā. «Patversmēs nav vietas, un neviena starptautiskā organizācija mums nav piedāvājusi palīdzību.»

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams