Ziemeļkoreja pirmdien solīja ASV bargu atbildi par centieniem pret starptautiski izolēto valsti pēc pēdējā kodolizmēģinājuma ieviest jaunas ANO sankcijas. Ziemeļkorejas Ārlietu ministrija brīdināja, ja Vašingtona panāks «nelegālu un nelikumīgu «rezolūciju«», Phenjana gādās, lai «ASV samaksā par to».

Ziemeļkorejas atbilde «radīs ASV lielākās sāpes un ciešanas, kādām tās gājušas cauri savā vēsturē», uzsvērts ministrijas paziņojumā, ko izplatījusi oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

«Visa pasaule pieredzēs to, kā KTDR (Korejas Tautas Demokrātiskā Republika) savalda ASV gangsterus ar virkni pasākumu, kas bargāki nekā viņi jebkad ir paredzējuši,» brīdināja ministrija.

Vašingtona ir pieprasījusi pirmdien ANO Drošības padomē balsot par jaunām sankcijām pret Phenjanu saistībā ar tās 3.septembrī veikto ūdeņraža bumbas izmēģinājumu.

Šīs sankcijas ietvertu aizliegumu uz Ziemeļkoreju eksportēt naftu, Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna aktīvu iesaldēšanu un aizliegumu importēt Ziemeļkorejas tekstilizstrādājumus. Tomēr, domājams, ka sankcijas neatbalstīs Krievija un Ķīna, kurām ANO Drošības padomē ir veto tiesības.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO