Dāvis Bertāns starp Krievijas basketbolistiem

FOTO: ITAR-TASS/LETA

Latvijas izlases basketbolistam Dāvim Bertānam otrdien Eiropas čempionātā gūtā uzvara pār Krieviju ir viena no saldākajām karjerā, pēc mača norādīja spēlētājs.

Latvijas izlase otrdien svarīgā cīņā ar rezultātu 84:69 (12:15, 22:29, 18:8, 32:17) pārspēja līdzšinējo apakšgrupas līderi Krieviju, iegūstot iespēju pacīnīties par pirmo vietu apakšgrupā, kas nozīmētu potenciāli vājāku pretinieku astotdaļfinālā.

«Paši runājām ģērbtuvē, ka šī nebūs spēle, ko uzvarēsim ar metienu vai talantu, jo būs jācīnās līdz pat mača beigām. Šī ir viena no manām saldākajām uzvarām karjerā,» izteicās jaunākais no brāļiem Bertāniem. «Pēc viduvēja pirmā puslaika spējām saņemties un atspēlēties. Ir lieliska sajūta, ka spējām uzvaru noturēt līdz galam.»

«Zinām, ka uzbrukumā varam spēlēt ļoti labi, tas iedeva arī lielu pārliecību aizsardzībā. Visi spēlētāji lieliski nocīnījās. Turklāt mums rīt ir brīvdiena, bet parīt - vēlā spēle. Būs diezgan daudz laika atpūsties, lai sagatavotos nākamajai cīņai. Tāpēc visi izlika maksimālos spēkus,» norādīja Bertāns, kurš šajā mačā iemeta deviņus punktus.

Arī cīņa pret Krievijas valstsvienību Latvijas basketbolistiem bija emocionāla. Iepriekš komandas galvenais treneris Ainars Bagatskis vairākkārt bija norādījis, ka savas emocijas jāspēj savaldīt.

«Emocijas ir jāspēj savaldīt pašam, neviens treneris spēles laikā nepalīdzēs. Pirmajā puslaikā bija grūti savaldīties, bet tas bieži notiek, ja arī pašam spēle no rokas neiet. Domāju, otrajā puslaikā visu izdarījām ļoti labi, kārtīgi noskaņojāmies spēlei un vispār neskatījāmies uz tiesnešiem, it kā viņi nemaz neeksistētu. Bija jāizdara savas darbs un jānocīnās līdz galam,» uzsvēra Bertāns.

«Sākumā bumbas kustība bija neliela problēma, lai arī punktus sametām diezgan daudz. Tomēr varējām labāk. Otrajā puslaikā kustinājām bumbu no vienas puses uz otru un likām krieviem strādāt aizsardzībā, kā rezultātā tā viņiem «pajuka»,» priecīgs bija Bertāns.

Basketbolists nenoliedza, ka spēles beigās ņemts pārtraukums, lai Latvijas valstsvienība varētu gūt vēl punktus un iegūtu labāku savstarpējo spēļu bilanci.

«Uzzīmējām sadarbību, kā mest garām soda metienu un izcīnīt atlēkušo bumbu, lai gūtu punktus. Es perfekti aizmetu garām, jo bieži uzbrukumā bumbu pēc soda metiena nesanāk savākt. Labākais soda metiens, ko esmu aizmetis garām,» smejoties sacīja Bertāns, lai gan pēcāk komandai punktus gūt neizdevās, jo krievi apturēja Mārtiņu Meieru.

Apakšgrupu turnīru noslēdzot ar vienādu uzvaru bilanci, augstāko pozīciju ieņems izlase, kurai būs labāki rezultāti savstarpējās spēlēs. Ja Latvija, Serbija un Krievija turnīru noslēgs ar vienādu bilanci, grupā uzvarēs Serbija, kas šo komandu savstarpējos dueļos iekrājusi plus septiņus punktus, plus pieci punkti ir Latvijai, bet Krievija tika pie mīnus 12 punktiem.

Apakšgrupas noslēdzošo maču pret mājinieci Turciju Latvija aizvadīs ceturtdien plkst.20.45, bet pēc tam svētdien tai būs astotdaļfināla duelis.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO