FOTO: AFP/SCANPIX

Svētdien uz Zemes no Starptautiskās kosmosa stacijas atgriezās trīs tās apkalpes locekļi - krievu kosmonauts Fjodors Jurčikhins un amerikāņu astronauti Pegija Vitsone un Džeks Fišers.

Kā vēsta ziņu izdevums «AFP», Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) astronauti un viens krievu kosmonauts svētdien, pēc 288 dienu ilgas misijas kosmosā, veiksmīgi atgriezušies uz Zemes, astronautei Pegijai Vitsonei kļūstot par vecāko amerikāni, kas kosmosā pavadījis tik ilgu laiku.

Bioķīmiķe Pegija Vitsone ir 57 gadus veca un savu misiju Starptautiskajā kosmosa stacijā uzsāka 2016. gada novembrī. Kopā ar šo misiju, viņa kosmosā kopā ir pavadījusi teju divus gadus – 665 dienas.

Intervijā ar žurnālistiem Vitsone atzina, ka nevar sagaidīt, kad beidzot varēs kārtīgi nolaist podā ūdeni un apēst treknu picas gabalu. Viņa arī atzina, ka nejūtas ērti, saņemot visu šo uzmanību no mēdijiem.

«Es uzskatu, ka ir ļoti svarīgi turpināt pārspēt rekordus, jo tas liecina par to, ka zinātne lieliem soļiem iet uz priekšu,» komentēja Vitsone.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO