FOTO: Reuters/ScanPix

Pirmo reizi vēsturē krievu tankkuģis, neizmantojot ledlauzi, šķērsojis Ziemeļu Ledus okeānu no Norvēģijas līdz Dienvidkorejai.

Kā vēsta izdevums «Guardian», klimata pārmaiņas ļāvušas krievu tankkuģim, neizmantojot ledlauža pavadību, tikai 19 dienu laikā šķērsot Ziemeļu Ledus okeānu no Norvēģijas pilsētas Hammerfestas līdz Borjongai Dienvidkorejā.

Ceļojums notika par 30% ātrāk, nekā tad, ja tiktu izmantots Suecas kanāls.

Lai arī milzīgais tankkuģis spēj pildīt ledlauža funkcijas arī pats, tomēr agrāk tankkuģiem bija nepieciešams atsevišķa ledlauža eskorts, lai tie spētu kuģot pa aizsalušajām Ziemeļu Ledus okeāna teritorijā.

«Ņemot vērā, ka tankkuģi nepavadīja ledlauzis, tas nonāca galā ļoti ātri. Tas ir brīnišķīgi, ka tagad kuģi šo maršrutu varēs izmantot visu gadu,» komentēja kuģubūves kompānijas pārstāvis Bils Spīrss.

Tam, ka tankkuģis spējis veikt šādu maršrutu, jāpateicas tehnoloģiju attīstībai, tomēr arī globālajai sasilšanai ir liela nozīme. Šī gada sākumā novērots, ka ledus masīvi Ziemeļu Ledus okeānā sarukuši līdz tik zemam līmenim, kāds nav novērots vēl nekad.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO