Ieva Epnere, "Zaļā skola" (2017)

FOTO: publicitātes

Šogad Baltijas vērienīgāko ikgadējo laikmetīgās mākslas izstādi «Survival Kit 9» pavadīs plaša notikumu programma, kas, tāpat kā izstāde, būs vērsta uz pasaules uztveres paplašināšanu un mācīšanos no dabas.

Visu festivāla laiku no 7. septembra līdz 1. oktobrim norisināsies mākslinieku, mākslas teorētiķu un filozofu atvērtās lekcijas, filmu demonstrācijas, performances un lasījumi, ekskursijas izstādē, kā arī aizraujošas darbnīcas bērniem mākslinieku vadībā. Īpašas ekskursijas vadīs biologs Īzaks Rašals un žurnālists Māris Olte, ļaujot ielūkoties bijušajā LU Bioloģijas ēkā esošajos Zooloģijas, Botānikas un Ķīmijas vēstures muzejos, kuru kolekcijas slēpj pārsteidzošus, līdz šim plašākai auditorijai nezināmus dārgumus.

Ar visu programmu iepazīties var šeit:

www.survivalkit.lv

«Survival Kit 9» atklāšanas nedēļas notikumi

Festivālu oficiāli atklās ceturtdien, 7. septembrī, plkst. 18. Ar lekciju uzstāsies festivāla mākslinieki, prestižās MIT (Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta) Mākslas, kultūras un tehnoloģiju programmas direktors Gedimins Urbons un māksliniece Nomeda Urbona (Nomeda & Gediminas Urbonas). Viņi stāstīs par idejām, kas balstās zooētikā, un darbu izveidotajā starptautiskās pētniecības platformā, kas darbojas, lai atklātu jaunus veidus, kādos ar cilvēka zināšanu un pētījumu palīdzību iespējams dibināt kontaktus ar citām dzīvības formām. Pēc tam būs iespēja vērot mākslinieka Gernota Vīlanda (Gernot Wieland) lekciju-performanci «Dzīvnieku depresija» par attiecībām starp cilvēkiem un dzīvniekiem, un tajās iesaistītajiem varas un kontroles mehānismiem. Savukārt mākslinieks Džims Holioks (Jim Holyoak) lasīs nodaļu no «Survival Kit 9» redzamā darba «Deviņpadsmit noktirņu grāmatas», kas ir stāsts par koka briesmones, vārdā Grāmata, piedzīvojumiem, ceļojot pa sapnim līdzīgu pasauli, kurā nekad neuzlec saule. Festivāla atklāšana turpināsies ar Zvēru nakts slavenību diskotēku klubā «Piens».

Piektdien, 8. septembrī mākslinieks Džeimss Vebs (James Webb) uzstāsies ar lekciju «Pasaulē atlicis krietni par maz piektdienas vakaru». Pēc tam sekos ekskursija izstādē ar kuratoriem Solvitu Kresi, Ingu Lāci, Jonatanu Habibu Engkvistu (Jonatan Habib Engqvist) un māksliniekiem. Visbeidzot, spilgtākais «Survival Kit 9» notikums ir viena no pasaulē zināmākajiem mākslas teorētiķiem, vadošo laikmetīgās mākslas biennāļu un notikumu kuratora, kā arī rakstnieka un pētnieka Sarata Maharadža (Sarat Maharaj) lekcija. Viņš ir vairāku nozīmīgu publikāciju autors, aplūkojot kultūru atšķirību un tulkošanas postkoloniālo stāvokli gan mākslā, gan zināšanu radīšanā. Lekcijā Maharadžs pievērsīsies cilvēku, dzīvnieku un augu zināšanu vērtībai. Vai tas, ka citas dzīvas būtnes nerunā cilvēku valodā, nozīmē, ka tās zina mazāk?

Sestdien, 9. septembrī, līdz pat 1.00 naktī norisināsies īpaša Baltās nakts programma, kuras laikā ieeja izstādē ir bez maksas. To pavadīs absurdo faktu teātra izrāde sadarbībā ar Homo Novus, kartupeļu drukas nospiedumu darbnīca, īsfilmu programma un ekskursijas, kas būs saistošas visai ģimenei.

Svētdienas ir festivāla «Survival Kit 9» bērnu aktivitāšu dienas, kad divas stundas viņi kopā ar pieaugušajiem varēs darboties dārzeņu drukas nospiedumu darbnīcā kopā ar grafiķi Henrihu Binānu, kā arī pagatavot savas guaša un ūdenskrāsas restauratores Evitas Melbārdes vadībā. Visu festivāla laiku izstādes ekspozīcijā būs pieejami uzdevumi bērniem, kurus atrast palīdzēs ģimenes ceļvedis, ko var saņemt kasē.

Ieeja notikumos ar izstādes ieejas biļeti: standarta cena 3.00 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot apliecību, kā arī cilvēkiem ar labi audzinātiem suņiem 1.00 eiro. Ieejas biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni) - 4.00 eiro, savukārt festivāla ieejas biļete ar neierobežotu apmeklējumu skaitu 5.00 eiro.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO