FOTO: Reuters/ScanPix

ASV rietumu piekrastē pirmdien sācies reti vērojams pilnīgs Saules aptumsums, kura iestāšanos debesu vērotāji sveica ar ūjināšanu un aplausiem.

Pilnīgs Saules aptumsums visā ASV teritorijā nav bijis vērojams gandrīz gadsimtu.

Pēdējo reizi Saules aptumsumu ASV varēja vērot 1979. gadā, taču visā valstī no krasta līdz krastam šī parādība ļaudis pārsteidza 1918. gadā.

Lai gan Saules aptumsums pirmdien būs redzams arī Kanādā un Meksikā, Mēness sauli pilnībā aizsegs aptuveni 100 kilometru platā joslā no Oregonas rietumkrastā līdz Dienvidkalifornijai austrumkrastā.

Šajā joslā pilsētu ielās pulcējušies tūkstošiem cilvēku, kas, padodoties astronomu solījumiem piedzīvot «baisu tumsību» un temperatūras strauju pazeminājumu, vēlas nolūkoties reti redzamajā debesu parādībā.

Pirmie plkst.20.16 pēc Latvijas laika to varēja vērot Oregonas pavalsts iedzīvotāji, bet pēdējie šo parādību varēs vērot interesenti Dienvidkarolīnā, kur Mēness nostāsies tieši starp Zemi un Sauli plkst.21.48 pēc Latvijas laika.

ASV Nodarbinātības ministrija prognozē, ka Saules aptumsums tautsaimniecībai izmaksās aptuveni 700 miljonu dolāru, jo kritīsies darba ražīgums, ļaudīm vēloties iziet ārā, lai palūkotos debesīs, bet pēc tam parunāt par šo parādību vai padalīties ar redzēto tīmeklī.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO