FOTO: AFP/SCANPIX

Meksikāņu arheologi kādā izskalotā Meksikas pazemes alā atraduši desmit tūkstošus gadus sena, iepriekš nezināmas sugas sliņķa pārakmeņotās atliekas, kas liecina, ka šīs sugas pārstāvis bijis neredzēti milzīgs.

Kā vēsta Meksikas Nacionālais antropoloģijas un vēstures institūts, daļa no sliņķa skeleta atliekām joprojām atrodas ar ūdeni piepildītajā alā, tomēr tuvākajā laikā plānots savākt arī tās. Pašlaik no alas ir izdevies izņemt sliņķa galvaskausu, žokļa kaulu un vairākus citus ķermeņa kaulus. Šie atradumi liecina, ka dzīvnieks uz Zemes mitinājies pirms vairāk nekā desmit tūkstošiem gadu un bijis aptuveni trīs metrus garš, un svēris vismaz 680 kilogramus.

«Pēc tam, kad no alas tiks izņemtas visas sliņķa atliekas, pētniekiem tas būs jāsaliek kopā kā puzle,» izdevuma «AFP» žurnālistiem teica institūta pārstāvis Arturo Mendezs.

Jaunās sliņķu sugas pārstāvis nodēvēts par «Xibalbaonyx oviceps» un tiek lēsts, ka tas dzīvojis ērā, kad uz Zemes saimniekoja daudzi gigantiski radījumi.

«Visticamāk, ka šis sliņķis izskalotajā pazemes alā iekritis nejauši, kad tā vēl nebija piepildīta ar ūdeni,» piebilda Mendezs.

Pētnieki apgalvo, ka šis ir apbrīnojams atradums, kas sniedz jaunu informāciju par «lielajiem dzīvniekiem», kas mituši uz Zemes pirms desmit tūkstošiem gadu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO