Latvijas izlases basketbolisti viesojas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase, viesojoties Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS), trešdien mazajiem pacientiem dāvināja krūzītes, cepures, balonus un citu valstsvienības līdzjutēju atribūtiku, kā arī fotografējās ar viņiem.

Basketbolisti slimnīcā pavadīja nepilnu pusotru stundu, vispirms viesojoties Saulaino dienu bibliotēkā, bet pēc tam pacientus apciemojot palātās.

«Cīņai jāiet cauri ar pozitīvu domāšanu. Tieši pozitīvā domāšana un smaids uz sejas ir tas, kas palīdz visvairāk,» pauda Dāvis Bertāns.

«Prieks, ka varējām apmeklēt pacientus un kādā veidā palīdzēt procesā. Galvenais, lai viņi cīnās un nepadodas,» teica izlases lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis.

«Bez traumām dzīvē nevar iztikt. Lielākā daļa no izlases spēlētājiem bērnībā guvuši kādas traumas un bijuši slimnīcās. Basketbolistu atnākšana viņiem noteikti dod papildus stimulu un palīdz ātrāk atveseļoties,» piebilda izlases kapteinis Jānis Blūms.

Bērni izlasei uzdāvināja savus zīmējumus.

Latvijas basketbola izlase pilnā sastāvā ir no otrdienas, gatavojoties Eiropas čempionātam, kas sāksies jau šī mēneša beigās. Otrdien komandai bez treniņiem bija arī reklāmas klipa filmēšana, ceturtdien komandai «Arēnā Rīga» gaidāms atvērtais treniņš, bet piektdien risināsies pirmā pārbaudes spēle savā laukumā, kurā tiks uzņemta Polija. Tieši šajā cīņā debiju nacionālajā valstsvienībā piedzīvos Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigzne Porziņģis.

Pēc tam 18.-20.augustā Rīgā notiks pārbaudes turnīrs, kurā Latvijas izlase sacentīsies ar Lietuvu un Rumāniju, bet pārbaudes spēļu ciklu Latvijas izlase noslēgs 24. un 25.augustā, kad Rīgā tiks aizvadītas divas cīņas ar nu jau principiālo pretinieci Čehiju.

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO