Līdz ziemai plānots pabeigt Mežaparka estrādes skatītāju daļas betonēšanas darbus, preses konferencē sacīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).

Viņš stāstīja, ka šobrīd objektā katru dienu strādā 120 līdz 130 cilvēki. Ir ieurbti 2196 pāļi, tiek veikti betonēšanas darbi un teritorijas ārējo ceļu infrastruktūras izbūve. Tāpat līdz šim pabeigti aptuveni 95% no pamatu konstrukcijas būvdarbiem.

Paralēli tam, tiek veidotas nesošo sienu konstrukcijas un kolonnas, kā arī tiek veikti betonēšanas darbi. Tos paredzēts pabeigt līdz ziemai.

«Projekta laikā ir bijušas nelielas izmaiņas. Ir pozīcijas, uz kurām varētu sanākt ieekonomēt, un ir arī tādas, kur varētu būt sadārdzinājums. Taču tas viss ir atvēlētā budžeta ietvaros,» sacīja Burovs, kā piemēru minot 35 metrus garos apgaismošanas torņus. Sākumā bija paredzēts, ka skatītāju zonas malās tiks izveidoti četri šādi torņi, taču projekta laikā secināts, ka arī ar diviem torņiem iespējams nodrošināt efektīvu estrādes apgaismošanu.

Viņaprāt, projekts no citiem atšķiras ar platību, nepieciešamajiem ceļu infrastruktūras darbiem ārpus estrādes nožogojuma un saspringtajiem termiņiem.

Viņš skaidroja, ka tehniski sarežģītāks būs otrais būvniecības posms, kurā paredzēts renovēt pašu estrādi, atklājot, ka paredzētās metāla konstrukcijas dēļ ir nepieciešams piesaistīt ārvalstu speciālistus. «Visu cieņu mūsu konstruktoriem, bet šeit vajadzētu konsultēties ar tiem rietumu konstruktoriem, kam ir ļoti liela pieredze. Konkrēti - es domāju, ka vajadzētu skatīties uz Vāciju,» teica Burovs.

Vācu ekspertu piesaistīšanu viņš pamatoja ar aizvadīto pasaules čempionātu futbolā, un tā stadiona metāla konstrukciju būvniecības pieredzi. «Viņiem vairākās pilsētās ir lieli kupola stadioni. Tās konstrukcijas ir līdzīgas, kā paredzēts šeit,» norādīja Burovs.

Tāpat viņš piebilda, ka 4.augustā paredzēta tikšanās ar vācu ekspertiem, lai apspriestu Mežaparka estrādes akustikas jautājumus.

Jau vēstīts, ka 20.aprīlī Rīgas dome un pilnsabiedrība «LNK, RERE» parakstīja līgumu par Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi, kuras pirmo kārtu plānots pabeigt 2018.gada 18.jūnijā.

Pirmās kārtas izmaksas kopā ar pievienotās vērtības nodokli ir 32 miljoni eiro, savukārt kopējās izmaksas par abām kārtām varētu sasniegt par 77 miljonus eiro.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO