No 24. līdz 28.jūlijam Liepājā norisinās starptautiskās militārās mācības «Baltic Bikini 2017», kurās piedalās vairāk nekā 100 Baltijas valstu un ASV karavīru, sadarbībā ar Valsts robežsardzi (VR) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) apgūstot izdzīvošanas iemaņas, kas nepieciešamas pēc gaisa kuģa avārijas ūdenī, portāls TVNET uzzināja Aizsardzības ministrijā (AM).

Mācībās atbalstu sniedz arī divi Latvijas Gaisa spēku helikopteri «Mi-17» un Jūras spēku mīnu kuģis M-08 «Rūsiņš», ūdenslīdēju komanda, kā arī Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs. Tas pēc avārijas signāla saņemšanas koordinē iesaistīto vienību darbu cietušo glābšanai un nogādāšanai krastā.

Starptautisko militāro mācību mērķis ir trenēt gaisa kuģu apkalpes rīcību pēc gaisa kuģa piespiedu nosēšanās ūdenī, pilnveidojot mācībās iesaistīto vienību resursu savietojamību, kā arī veicināt sadarbību ar NMPD un VR.

Militāro mācību uzdevums ir trenēt apkalpi pamest ūdenī avarējušu gaisa kuģi un izmantot pieejamo glābšanas aprīkojumu, lai noturētos virs ūdens vismaz vienu stundu - laiku, kurā iespējama meklēšanas un glābšanas helikoptera ierašanās avārijas vietā.

Starptautiskās militārās mācības «Baltic Bikini 2017» norisinās gan Jūras spēku mācību centrā, gan Baltijas jūrā pie Liepājas. Šīs ir gadskārtējas mācības, kuras kopš 2004.gada rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm un kurās piedalās gaisa kuģu apkalpes locekļi - piloti, bortmehāniķi, kā arī glābšanas komandas. No 1999.gada līdz 2003.gadam tās notika Dānijā Baltijas valstu un Dānijas bruņoto spēku sadarbības programmas ietvaros.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams