FOTO: Reuters/ScanPix

Vācijas zemo cenu mazumtirdzniecības tīkls «Lidl», kura ienākšana Latvijā gaidāma jau drīzumā, paspējis padarīt trakus iedzīvotājus Lietuvā, vēsta LTV7 raidījums «Segodnja večerom».

«Lidl» Lietuvā ienāca pagājušā gada maijā, tika atvērti 15 tirdzniecības centri, kas izraisīja zināmu ažiotāžu. Pie dažiem veikaliem Lietuvā dežurēja «ātrā palīdzība», jo, spītējot karstumam, tūkstošiem lietuviešu stundām stāvēja pie ieejas, lai tiktu veikalā.

Latvijas Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama spriež, ka, pēc pieredzes citās valstīs, Latvijā var gaidīt spiedienu uz cenām.

Jau ziņots, ka Latvijā drīzumā varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls «Lidl», kas jau iegādājies zemesgabalu vairumtirdzniecības bāzes izbūvei, vēstīja raidījums «LNT ziņas».

Raidījums noskaidrojis, ka zemesgabala Dzelzavas ielā 75b, kur plānota koku izciršana jaunbūvējama lielveikala dēļ, īpašuma attīstītājs ir SIA «Investīciju aģentūra», kurai ir noslēgts līgums par zemesgabala pārdošanu uzņēmumam SIA «MMS Property», kurš savukārt pieder vācu uzņēmumam «CE - Beteiligungs GmbH». Balstoties uz publiski pieejamu informāciju, šis uzņēmums ir «Lidl» ķēdes attīstītājs gan Igaunijā, gan Lietuvā.

To, ka «Lidl» varētu ienākt Latvijā, raidījumam apliecinājis Latvijas Tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs. ««Lidl» ir spēris soli, lai ienāktu Latvijā. Ir nopirkts zemesgabals, kurā ir plānots uzbūvēt vairumtirdzniecības bāzi. Tā ir nepieciešama, lai varētu sākt operēt Latvijā,» viņš norāda.

Danusēvičs arī vērtē, ka vietējiem uzņēmējiem tas nenozīmējot neko labu, jo «Lidl» pamatā veic globālos iepirkumus, un no Latvijas tikai viens vai divi uzņēmumi varot cerēt uz ilgtermiņa sadarbību.

«Lidl» līdz šim nav paziņojis par ienākšanu Latvijas tirgū. «Lidl» veikalu tīkls patlaban darbojas Lietuvā.

Aģentūra LETA iepriekš vēstīja, ka Purvciemā, Dzelzavas ielā 75B, plānots nocirst 30 kokus, lai būvētu jaunu lielveikalu. To aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Rīgas pilsētas būvvaldē. Publiskai apspriešanai tika nodota sešu kļavu, 12 liepu, trīs egļu, viena zeltzaru vītola, vienas zirgkastaņas, piecu bērzu, viena pīlādža un vienas vīksnas ciršana. Publiskā apspriešana noslēdzās šodien.

Zemes īpašnieks un koku ciršanas ierosinātājs ir SIA «Investīciju aģentūra».

Purvciema iedzīvotāji 19.jūlijā rīkoja protesta akciju, lai parakstītos pret minēto koku nociršanu. Kā iepriekš informēja iedzīvotāju pārstāve Kristīne Mihailova, Purvciema iedzīvotāji neatbalsta koku nociršanu, lai to vietā uzbūvētu lielveikalu, un pauž neizpratni par to, ka sabiedrībai nav iespēju uzzināt, kāds lielveikals šajā vietā tiks būvēts.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO