Nedēļas nogalē, 28.-29.jūlijā, Biķernieku trasē notiks šā gada lielākās drifta sacensības Baltijā, Drift Masters Grand Prix Betsafe King of Riga. Organizatori ir oficiāli izziņojuši dalībnieku sastāvu, kas ir viens no labākajiem, kāds jebkad bijis Biķerniekos. 61 dalībnieks no 16 valstīm - Slovākija, Dānija, Īrija, Rumānija, Lielbritānija, Austrālija, Spānija, Zviedrija, Lietuva, Norvēģija, Igaunija, Somija, Polija, Vācija, Čehija un, protams, Latvija.

Braucēju sastāvs ir spēcīgs, uz starta izies arī trīs braucēji, kuri aizvada sezonu prestižajās drifta sacensībās Formula D Amerikā. Džeimss Dīns, kurš pašlaik ir arī Formula D kopvērtējuma līderis, jau iepriekšējos gadus ir rādījis lielisku sniegumu Biķernieku trasē, vairākas reizes uzvarot sacensībās un iegūstot lielu Latvijas fanu mīlestību. Džeimsam pievienojas viņa Formula D komandas biedrs Pjotrs Viečeks, viņi abi Amerikā pārstāv komandu Worthause drift team, bet Eiropā Budmat auto drift team. Un, protams, trešais Formula D pārstāvis ir latvietis Kristaps Blušs, kurš šogad rāda lielisku sniegumu Amerikā. 3 sacensībās pēc kārtas 3 pjedestāli un pašlaik kopvērtējumā 3.vieta.

Vēl par braucējiem. Jānis Eglīte šogad aizvada lielisku sezonu. Tikko uzvarējis spēcīgā Zviedrijas seriālā, ir gatavs cīnīties par balvu fondu un pjedestālu arī mājas trasē. No Spānijas ieradīsies Džonatans Hernandezs Sančess, 2016. gada Spānijas drifta čempions. Stīvs Bagsijs Biadžoni ir spēcīgs britu braucējs, kurš rāda lielisku sniegumu trasē un piedalās starptautiskos šovos kopā ar dažādām zvaigznēm, kā Kens Bloks un Luiss Hamiltons. No Norvēģijas ieradīsies vairāki spēcīgi braucēji, viens no viņiem ir Kristiāns Bakerūds, kurš ir rallijkrosista Andreasa Bakerūda brālēns, un Rīgā viņš ieradīsies ar ekskluzīvu auto - Nissan Cefiro. Protams, būs arī spēcīgie poļu braucēji - jaunais talants Adams Zalevskis, kurš ir tikai 17 gadus vecs, bet rāda izcilu sniegumu trasē un ieņem pjedestālus, Pāvels Trela, kurš ir arī viens no iemīļotiem braucējiem LV skatītājiem, Pāvels Barkovskis, kurš uzvarēja pagājušā gada sacensībās Rīgā, Dāvids Karkosiks, kurš ir trešais Budmat auto drifta braucējs, Bartožs Stolarskis, kurš ir Polijas drifta leģenda, u.c. spēcīgi vārdi.

Foto: Publicitātes foto

Tāpat uz Rīgu brauks spēcīgi drifteri no Vācijas, brāļi Hanseni no Dānijas, igaunis Harolds Valdmā, kurš ir viens no spēcīgākajiem Igaunijas drifteriem un pirms kāda laika uzvarēja HGK sacensībās Biķerniekos. Būs arī Aleksandrs Kantarovskis, kas ir pilots, kurš aizvada sacensības Eiropā, bet pats ir no Austrālijas, un vēl viens labi zināms drifteris - Naidžels Kolfers no Īrijas. Braucēju sastāvs ir ļoti spēcīgs, un katram no 61 braucēja ir savi sasniegumi, un panākumi, tāpēc cīņa par to, kurš iekļūs tandēmos un cīnīsies par 40 000 eiro balvu fondu, būs ļoti sīva, jo 29 no viņiem paliks ārpus tandēmiem.

Piektdienā tiks aizvadīti oficiālie treniņi, bet jau

piektdienas vakarā 19:00 no Biķerniekiem sāksies ikgadējā drifta auto parāde pa Rīgas ielām,

no Biķerniekiem pa Brīvības ielu un tad pa Aleksandra Čaka ielu drifta automašīnas dosies uz Rātslaukumu, Rātslaukumā pie Rīgas domes plānots ierasties ap 19:30. Tur līdz 20:00 būs iespēja aplūkot visas sporta automašīnas, satikt braucējus un iegūt viņu autogrāfus. 20:00 sporta automašīnas pa Krastmalu dosies atpakaļ uz Biķerniekiem.

Sestdiena ir oficiālā sacensību diena. Jau 09:00 no rīta sāksies kvalifikācijas braucieni, bet oficiālā sacensību atklāšana ir paredzēta 13:00, pēc tam sekos Latvijas labāko stantfaiteru paraugdemonstrējumi ar Jāni Rozīti priekšgalā, tad notiks tandēmu treniņi TOP32 braucieniem, bet jau 16:00 sāksies oficiālie Tandēmu TOP32 braucieni. Pasākums ilgs līdz 20:00.

Sacensību dalībnieki

Paralēli sacensībām darbosies izklaides zona tribīņu pusē, kur būs dažāda veida atrakcijas, drifta trike izmēģinājuma braucieni no drifta halles un Burbuļu šovs visiem. Lielākā daļa atrakciju būs bez maksas. Atgādinām, ka bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. No 13:00 līdz 16:00 darbosies arī seju apgleznošana bērniem, balonu meistarklase un citas aktivitātes.

Visiem skatītājiem pēc sacensībām būs iespēja doties uz boksiem, jo tie tiks atvērti, būs lieliska iespēja iegūt braucēju autogrāfus un nobildēties ar viņiem. Papildus organizatori katram braucējam pie ieejas dāvinās speciālu plakātu, kur ir redzami visi braucēji, bet plakāta otrā pusē ir uzzīmēta tandēmu egle TOP32, kur pašiem skatītājiem būs iespēja sekot līdzi sacensībām. Tādēļ ieteicams paņemt līdzi pildspalvu vai zīmuli.

Sacensību dienaskārtība

Biļešu cena sēdvietai tribīnēs ir 15 eiro, savukārt dalībnieku parka biļete maksā 30 eiro. Pensionāriem ieejas maksa uz tribīnēm būs vien 5 eiro. Biļetes iespējams iegādāties visās biļešu servisa kasēs, www.bilesuserviss.lv, CircleK (Statoil) degvielas uzpildes stacijās, kā arī uz vietas sacensību dienā!

Organizatori ir ļoti pagodināti par iespēju uzņemt Rīgā šāda līmeņa sacensības, kurās braucēji cīnīsies par 40 000 EUR naudas balvu fondu, ko piedāvā Drift Masters GP.

Pilna informācija par Betsafe Drift King of Riga sacensībām atrodama pasākuma mājas lapā – www.driftkingofriga.com.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams