FOTO: Evija Trifanova/LETA

Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centrs izbeidzis darba attiecības ar darbinieci, kurai Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) piemērojusi 210 eiro sodu par vardarbību pret bērniem, informēja iestādes vadītāja Maija Neilande.

«Darba attiecības izbeigtas, vairāk neko nevaru pateikt,» pauda bērnunama vadītāja.

Lēmums esot pieņemts, abām pusēm vienojoties.

VBTAI pārbaudes rezultātus attiecībā uz vēl vienu darbinieci aprūpes centrā vēl gaida.

Latvijas Radio iepriekš ziņoja, ka VBTAI piemērojusi 210 eiro sodu Jelgavas bērnunama darbiniecei par vardarbību pret bērniem.

VBTAI informējusi bērnunama vadību par piemēroto sodu, lūdzot izvērtēt, vai šī darbiniece var turpināt darbu.

Jau ziņots, ka iepriekš bērnu tiesības sargājošajās iestādēs nonākuši septiņi iesniegumi par dažādiem pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā, un saistībā ar notikušo ir sākta izmeklēšana, kuras laikā no amata pienākumu pildīšanas atstādinātas vairākas audzinātājas.

Kā informēja VBTAI, izvērtējot divas martā un divas aprīlī veiktās bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes rezultātus, inspekcija konstatējusi, ka centrā tiek pārkāptas bērna tiesības uz privāto dzīvi un labvēlīgu sociālo vidi.

Piemēram, VBTAI pārbaudē atklājies, ka centrā tiek izmantotas nepedagoģiskas bērnu disciplinēšanas metodes, ko akceptējuši iestādes darbinieki, piemēram, bērnu likšana kaktā vai pirmsskolas vecuma bērnu likšana gulēt, ja bērns nav klausījis.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO