Taivānas Augstākā tiesa trešdien pieņēma homoseksuāļu laulībām labvēlīgu spriedumu, šādi sagatavojot ceļu tam, lai sala kļūtu par pirmo valsti Āzijā, kur legalizētas viendzimuma savienības. Taivānas pašreizējais civillikums, kas nosaka, ka laulība var tikt noslēgta tikai vīrieša un sievietes starpā, «pārkāpj» konstitūcijā attiecībā uz laulības tiesībām un cilvēku vienlīdzību noteiktās garantijas, nosprieda tiesa. Tiesa Taivānas valdībai sprieduma izpildei atvēlējusi divus gadus.

Dafne Čianga (attēlā pa labi) un Kenija Džuanga gada beigās plāno kāzas – pat ja valdība viņu savienību neatzīs. Svinības notiks decembrī ar vairāk nekā 100 viesu dalību, raksta «Reuters».

«Tev ir jādzīvo sava dzīve,» saka Dafne, kura neļaus nelabvēlīgam spriedumam aizēnot viņas laimi. Viņa uzskata, ka draugiem un apkārtējiem cilvēkiem ir jāzina par viņu savienību.

Piecus mēnešus pēc tam, kad Kenija praida gājienā Taipejas lielākajā bulvārī bildināja Dafni, abas sāka meklēt kāzu tērpus. Kenijai būs balts uzvalks, savukārt Dafnei pieskaņota sapņaini balta kleita.

Sievietes ar nepacietību gaida viendzimuma laulību atbalstīšanu, jo tas nozīmētu drošību un atbalstu. «Tikmēr mums ir jāpriecājas par to, kas mums ir,» saka Dafne.

Demokrātiskā Taivāna Āzijā izceļas ar ikgadējo praida parādi, kas demonstrē geju, lesbiešu un transseksuāļu kopienas dzīvīgumu.

Viendzimuma laulību atzīšanu ar nepacietību gaida arīdzan Čins Cai (attēlā pa labi). Viņš vēlas apprecēties, lai varētu savam partnerim doties līdzi uz ASV. Pāris ir kopā četrus gadus un vēlas legalizēt savu savienību, lai kopā varētu pārvākties uz ASV, kur Čina partneris strādās par kuģa kapteini.

«Atšķirību kliedēšana ir sākums – ir nepieciešams dialogs un sapratne,» saka Taivānas prezidente Cai Inveņa, kuras Ministru kabinetā pirmo reizi salas vēsturē ir transseksuāls ministrs.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams