Spānijas Augstākā tiesa trešdien apstiprināja 21 mēneša cietumsodu un 2,09 miljonu eiro lielu naudas sodu Argentīnas futbola zvaigznei Lionelam Mesi, kurš kopā ar savu tēvu Horhi bija apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Lēmumu pagājušā gada jūlijā pieņēma Barselonas tiesa, secinot, ka laika posmā starp 2007. un 2009. gadu viņi izmantoja kompānijas Belizā, Lielbritānijā, Šveicē un Urugvajā, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas par Mesi ieņēmumiem 4,16 miljonu eiro apmērā.

Arī futbolista tēvam sākotnēji tika piespriests 21 mēneša cietumsods, ko trešdien Augstākā tiesa samazināja līdz 15 mēnešiem, ņemot vērā, ka Lionels Mesi atmaksājis izkrāpto naudu.

Spānijā ir plaši izplatīta prakse pirmā pārkāpuma gadījumā, ja sods nepārsniedz divu gadu termiņu, piespriest to nosacīti, līdz ar to futbolistam ar tēvu nebūs jādodas aiz restēm.

Pērnā gada tiesas sēdes laikā Mesi apgalvoja, ka uzticējis tēvam savas finanses, neko nezinot, kas ar tām tiek darīts. Tiesa, arī pats tēvs daļu atbildības novēla uz citu līdzdalībnieku pleciem.

Argentīniešu futbola superzvaigzne Mesi Spānijas tiesā iepriekš noliedza, ka būtu apzināti iesaistījies nelikumīgās darbībās un zinājis par naudas atmazgāšanu.

«Es spēlēju futbolu. Man nebija ne mazākās nojausmas par to. Uzticējos tēvam un advokātiem,» iepriekš teica Mesi.

Mesi un viņa tēvs, kurš kārtoja futbola zvaigznes finanšu lietas, tika apsūdzēti par krāpšanos ar nodokļu atmaksāšanu par ieņēmumiem, kas iegūti par futbolista publiskā tēla izmantošanu komerciālos nolūkos. Ienākumi gūti, slēdzot līgumus ar tādām kompānijām kā «Banco Sabadell», «Danone», «Adidas», «Pepsi-Cola», «Procter & Gamble» un «Kuwait Food Company».

Mesi karjeras laikā ir piecas reizes nosaukts par pasaules labāko futbolistu.

Zīmīgi, ka līdzīgas apsūdzības ir arī pret citiem «Barcelona» komandas futbolistiem - Brazīlijas zvaigznei Neimaram prokuratūra pieprasīja divu gadu cietumsodu un desmit miljonu eiro lielu soda naudu par viņa korupcijas apvīto pāreju uz spāņu grandu «Barcelona», bet Kamerūnas zvaigznei Samuelam Eto, kurš arī tiek vainots par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, tiek prasīts pat desmit gadu cietumsods.

Savukārt šonedēļ aizdomās par naudas atmazgāšanu tika arestēts bijušais «Barcelona» kluba prezidents Sandro Roseljs, kurš jau iepriekš bija nonācis izmeklētāju redzeslokā saistībā ar citām finansiālām mahinācijām.

Tiek uzskatīts, ka šādas paraugprāvas Spānijā veic, lai mazinātu iedzīvotāju dusmas par ievērojamiem finansējuma samazinājumiem veselības un sociālajā jomā, kā arī valdības nespēju panākt budžeta deficīta krišanu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams