Svētdien, 7.maijā, jau piekto reizi notika vienīgais skrējiens Latvijā, kurš uz starta pulcē tikai dāmas. Lai gan Sportland Sieviešu skrējiens vispirms ir kopābūšanas svētki un tikai pēc tam sacensības, tāpat kā citus gadus, arī šoreiz tika noskaidrotas ātrāko finiša laiku īpašnieces.

Ierasto septiņu kilometru distances vietā šogad dalībniecēm bija iespēja sevi pārbaudīt un pierādīt kādā no piecu un desmit kilometru disciplīnām - skriešanā, iešanā vai nūjošanā. Piecu kilometru skrējiens visveiksmīgākais izrādījās Karīnai Helmanei-Soročenkovai (00:17:33), sportistei, kura jau iepriekšējās sezonās konkurentes pārliecinājusi par savu pārākumu. Otrā finišā atgriezās Lelde Kalniņa (00:19:09), bet trešā - Baiba Ažušele (00:19:50). Taču divu apļu garajā 10 kilometru trasē neuzveicama bija gulbeniete Linda Boldāne (00:38:49), aiz sevis atstājot fitnesa treneri Zandu Zariņu-Rešetinu (00:38:50) un vienu no vadošajām pusmaratonistēm Latvijā - Daigu Grickus (00:39:06).

Distanču maiņa bija tikai viens no šā gada Sieviešu skrējiena jauninājumiem. Pavisam citādu gaisotni jau tradicionālajam pasākumam piešķīra arī cita sacensību centra atrašanās vieta. Līdz šim tā bija Mežaparka Lielajā estrādē, taču šoreiz centrālā pulcēšanās vieta un kņada notika Mežaparka Zaļajā teātrī. Šeit visas dienas garumā no pasākuma atklāšanas līdz pat apbalvošanas ceremonijai un grandiozajam izlozes noslēgumam par spraigu un košu atmosfēru rūpējās Intars Busulis un Armands Simsons. Pie dīdžeja pults par dalībnieču noskaņojumu rūpējās Magnuss Eriņš, bet muzikāli izklaidēja mūziķi - Miks Galvanovskis un grupas JEEB un The Citizens.

Kā ierasts, Sieviešu skrējiens ir pasākums visai ģimenei. Tā arī šoreiz bija padomāts par vismazākajiem. Viņi svētdienas rītā bija pirmie, kas iemēģināja trasi, sacenšoties Mazuļu rāpošanas sacensībās. Ātrākie rāpotāji tika apbalvoti un kopā ar savām māmiņām kāpa arī uz goda pjedestāliem. Stundu vēlāk, četrās dažādās vecuma grupās, notika Bērnu skrējieni, bet, dienai iesilstot, pulksten 13:00, tika dots starts piektā Sportland Sieviešu skrējiena 5 kilometru disciplīnām. Gaisā paceļoties simtiem sarkanu balonu, meiteņu pūlis šķērsoja sarkanos starta koridorus, bet pārējās gatavojās 10 kilometru startam, kas ar Intara Busuļa pistoles šāvienu gaisā tika dots pulksten 14:00. Saulainajās Mežaparka takās vairāk nekā pieci tūkstoši aktīvu sieviešu, skrienot, ejot gan ar, gan bez bērnu ratiņiem, kā arī nūjojot, apliecināja spēku, kas rodas, atbalstot citai citu, kustoties plecu pie pleca kopā, bet pats svarīgākais - veltot laiku sev, atstājot ikdienas steigu un pienākumus mazliet tālāk nekā citas reizes. Par pieveikto distanci ikviena saņēma pasākuma atbalstītāju sarūpētu finiša paku un piemiņas medaļu. Uz tās vēlreiz tika atgādināts šā gada Sieviešu skrējiena sauklis, kas svētdien Mežaparkā izskanēja simtiem reižu - nekas mani nespēj apturēt! Un šis ir vairāk nekā tikai uz priekšu dzenošs aicinājums: neapturama - tāda ir katra.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams