29.martā Rīgā notiks ikgadējā Latvijas Modes un stila balvas pasniegšanas ceremonija. Šī balva, kas tiek pasniegta dažādās nominācijās, ļauj novērtēt attiecīgo jomu profesionāļu darbību. Vietējiem modes māksliniekiem un citiem modes industrijas speciālistiem tā kļūs par vēl vienu stimulu attīstībai to profesionālajā jomā.

Ideja apbalvot personas un projektus par panākumiem modes un stila sfērā Baltijas modes federācijai radās jau pirms vairākiem gadiem, un šī ideja katru gadu tiek veiksmīgi realizēta jau kopš 2005. gada. Tā kā modes industrija mūsu valstī pārliecinoši attīstās, katru gadu kļūst arvien grūtāk izvēlēties labākos no labākajiem talantīgajiem un konkurētspējīgajiem profesionāļiem. Savukārt šāds konkursa formāts ļauj pastiprināt potenciālo dalībnieku-speciālistu interesi un motivēt viņus attīstīties turpmākajos gados.

Šogad ceremonija norisināsies restorānā «Kolonāde. Mūsu stāsti», kurš atrodas galvaspilsētas pastkartes cienīgajā vietā pie greznākajiem pilsētas parkiem - starp Brīvības pieminekli, Latvijas Nacionālo operu un Laimas pulksteni. Pateicoties restorāna mūsdienīgi latviskajam interjeram un izsmalcinātajai ēdienkartei, tas kļuvis par gardēžu un svinību organizētāju kulta vietu.

Ceremonijā 29. martā tiks paziņoti uzvarētāji šādās astoņās nominācijās par panākumiem 2016. gadā:

  • Gada modes mākslinieks (Nolo, Amoralle, One Wolf),
  • Gada izrāviens modes jomā (Paade Mode, Deeply Personal, Evija Šaitere),
  • Gada radošākā modes skate (M-Couture, Nolo, Amoralle),
  • Modes un dzīves stila žurnāla oriģinālākais vāks (ЛюблюLIFE, Lilit, Лилит, L'Officiel (izdevums latv. val.), L'Officiel (izdevums krievu val.), Pastaigą (izdevums latv. val.), Pastaiga (izdevums krievu val.), Una),
  • Labākais dizaineru veikals, kas tika atvērts 2016. gadā (BOLD, Cinnamon Concept, Paviljons),
  • Gada stilīgākais skatuves mākslinieks (Agnese Rakovska, Samanta Tīna, Kašers).

Turklāt tiks pasniegta arī balva nominācijā «Gada debija modes jomā» un īpašā balva «Par ieguldījumu modes industrijas attīstībā Latvijā». Šo balvu pretendentu vārdus organizatori vēl neatklāj.

Šogad noteikt uzvarētājus palīdzēs kompetenta žūrija, kurā iekļauti šādi Latvijas modes industrijas speciālisti: žurnāla UNA galvenā redaktore Džina Briška, žurnāla Lilit galvenā redaktore Silvija Jokste, žurnāla Pastaiga izdevēja Aija Simsone, žurnāla Cosmopolitan galvenā redaktore Laura Saulīte, žurnāla L`Officiel Latvija galvenā redaktore Jūlija Rumjanceva, izdevniecības Rīgas Viļņi modes redaktore Olga Kolotova, žurnāla Santa modes redaktore Ieva Čečina, stilists Sergejs Hatanzeiskis, modes eksperte Maija Silova, stiliste Jūlija Verbicka un fotogrāfe Karlīna Vītoliņa. Ceremonijas laikā, kā ierasts, savas balvas laureātiem pasniegs arī pasākuma partneri.

Latvijas Modes un stila balvas pasniegšana ļauj ne tikai apbalvot labākos speciālistus savā kategorijā, bet arī apvienot dažādu radošo profesiju pārstāvjus un piesaistīt uzmanību viņu kopīgajiem darbiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO