Kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs ir tieši tāds treneris, kāds Latvijas hokeja izlasei ir vajadzīgs, lai tā varētu kāpt augstāk par astoto vietu pasaules čempionātā, uzskata uzbrucējs Koba Jass.

Aizvadītajā nedēļā Latvijas izlase aizvadīja pirmo treniņnometni tās jaunā galvenā trenera Hārtlija vadībā. Nodarbības ilga četras dienas, bet noslēdzošajā no tām tika sarīkots atklātais treniņš, kur kopā ar valstsvienību varēja uzspēlēt arī gados jaunie hokejisti.

«Šādi atklātie treniņi ir vajadzīgi hokeja popularizēšanai, lai cilvēki redz, ka izlasē tagad ir pārmaiņas. Mēs esam ļoti pateicīgi cilvēkiem, kuri mūs atbalsta. Bērniem arī šādi treniņi patīk, jo, kad bijām mazi, paši skrējām uz šādām nodarbībām. Kopā ar Gunāru Skvorcovu metāmies skatīties treniņus, kas bija Sporta pilī. Mums tie bija kā svētki,» žurnālistiem atklāja Jass.

Jass pauda prieku par jaunās Latvijas Hokeja federācijas (LHF) vadības darba stilu un to, ka spēlētājiem vairs ne par ko citu kā hokeja spēlēšanu nav jāuztraucas.

«Ļoti liels prieks, ka izlasei tagad ir jaunas iespējas. Pirms tam mums bija nedaudz grūtāk. Negribu sūdzēties un teikt, ka tad kaut kas bija slikti. Nekas nebija slikti, bet tagad izlasē daudz kas notiek profesionālāk - mums ir ideāla ģērbtuve, mums ir dots viss, lai mēs varētu spēlēt hokeju. Viss ir izdarīts, lai hokejisti varētu domāt tikai par spēlēšanu,» atzinību izteica Jass. «Šāda kopā sanākšana ir ļoti vajadzīga. Spēlējot ārzemēs, atgriešanās mājās dod jaunu iedvesmu un emocijas. Turklāt varam sanākt kopā ar komandu, kam uz pavasari ir lieli plāni.»

Jass norādīja, ka katram hokejistam ar Hārtliju bijusi individuāla saruna, kurā treneris centies uzzināt sev nepieciešamo informāciju.

«Tika uzdoti dažādi jautājumi. Tā bija tāda standartsaruna, kurā Hārtlijam bija interesanti uzzināt atbildes uz jautājumiem, kas viņam ir svarīgi,» sacīja Jass.

«Hārtlijs ir tieši tāds treneris, kāds Latvijas izlasei ir vajadzīgs, lai mēs varam kāpt augstāk par astoto vietu pasaules čempionātā. Vadība un federācija tagad ir uz pareizā ceļa, lai mēs varētu spert soli augšup mūsu attīstībā,» uzsvēra uzbrucējs ar trīs pasaules čempionātu pieredzi. «Esmu gatavs darīt visu, lai aizbrauktu uz pasaules čempionātu. Man tas ir ļoti nozīmīgi, gribu pārstāvēt savas valsts karogu. Man tas ir ļoti atbildīgs brīdis - uzvarēt kopā ar savas valsts izlasi.»

Hārtlijs Rīgā uzturēsies līdz 19.februārim un tajā laikā plānojis apmeklēt divas Rīgas «Dinamo» mājas spēles, kā arī piektien paredzēto «Optibet» sporta bāra Latvijas kausa finālu.

«Latvijas kausa fināls, ko apmeklēs Hārtlijs, būs laba iespēja kādam hokejistam «iekrist acīs«. Savulaik, kad atbrauca Teds Nolans, viņam bija vienalga, kur hokejists spēlē un ko par viņu saka. Ja pierādi sevi, tev ir visas iespējas. Domāju, šogad ir tāpat. Hārtlijam ir liela pieredze un viņš diez vai klausīsies kāda cita viedoklī, viņš ar savu pieredzi redz cauri katram spēlētājam,» uzskata Jass.

Pēc vairākām sezonām ārzemēs, kad tika spēlēts Kazahstānā, Slovākijā un Čehijā, Jass atgriezies Latvijā un pašlaik spēlē ambiciozajā virslīgas komandā «Kurbads».

«Šosezon gribēju palikt spēlēt mājās. Man bija variants braukt atpakaļ uz Kladno, vēl bija divas iespējas, arī Slovākija. Redzēsim, kā būs nākamajā sezonā,» pauda Jass, kurš gana atzinīgi vērtēja Latvijas virslīgas līmeni. «Nav tādas līgas, kur atbrauktu spēlētājs un uzreiz varētu zīmēties. Ir ļoti daudz detaļu un nianšu. «Kurbads» dara visu iespējamo, lai mēs augtu un attīstītos. Paldies tādiem cilvēkiem kā Andis Pikāns, kurš atdod visu savu sirdi, lai komanda progresētu un rādītu labus rezultātus.»

Lai arī valda uzskats, ka virslīgas vadošajās komandās labākie spēlētāji saņem gana pienācīgu atalgojumu, Jass norādīja, ka, nespēlējot ārzemēs un to darot Latvijā, finansiāli viņš ir zaudētājs.

    Lasīt un pievienot komentāru
    JAUNĀKIE FOTO
    Saturs drīz būs pieejams