FOTO: Publicitātes foto

Lielākā daļa jeb 60% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atbalsta Skanstes tramvaja ierīkošanu Rīgā, liecina Kantar TNS veiktā aptauja, kas tapusi pēc Skanstes attīstības aģentūras pasūtījuma. Savukārt 15,9% respondentu tramvaja līnijas ierīkošanu neatbalsta pilnībā.

Trešdaļa no aptaujātajiem rīdziniekiem ir gatavi pārvietoties ar Skanstes tramvaju regulāri vai laiku pa laikam. Iegūtie dati norāda, ka jaunais tramvaja maršruts, kas apkalpos arī Skanstes apkaimi, varētu būt pieprasīts Rīgas iedzīvotāju un pilsētas viesu vidū.

Skanstes tramvaja līnijas ierīkošanu vairāk atbalsta iedzīvotāji, kuriem ir lielāka saskare ar šo rajonu, – apkaimes iedzīvotāji, šajā apkaimē strādājošie, kā arī Skanstes rajona iestāžu un organizāciju apmeklētāji.

Tomēr arī jaunās tramvaja līnijas neatbalstītāju vidū ir vērojams viedoklis, ka daļa šo cilvēku būtu gatavi izmantot jauno līniju, ja tā atbilstu viņu vajadzībām. Tāpēc ir nepieciešams turpināt informēt sabiedrību par Skanstes tramvaja līnijas attīstības plāniem un atbilstību iedzīvotāju vajadzībām, komentē Kantar TNS valdes locekle Ilva Pudule.

Līdzās Latvijas iedzīvotāju aptaujai Kantar TNS atsevišķi veica arī Skanstes iedzīvotāju aptauju. Vairākums jeb 83% Skanstes rajona iedzīvotāju atbalsta tramvaja līnijas izbūvi. Pašreiz lielākā daļa Skanstes rajona apmeklētāju un iedzīvotāju, lai nokļūtu uz šo rajonu, izmanto automašīnu.

Ar sabiedrisko transportu Skanstes apkaimē lielākoties ierodas jaunieši, kā arī vecāka gada gājuma cilvēki.

13% Latvijas iedzīvotāju, kas mēdz apmeklēt Skanstes rajonu, tajā ierodas kājām, arīdzan 39% no Skanstes apkaimē dzīvojošajiem atzinuši, ka Skanstes rajonā nokļūst kājām.

FOTO: Publicitātes foto

Kopumā 40% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju mēdz apmeklēt Skanstes rajonu, to skaitā piektdaļa apmeklētāju šo rajonu apmeklē regulāri, tas ir, vismaz reizi nedēļā. Gandrīz trešdaļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju dodas uz Arēnu Rīga, Elektrum Olimpisko centru vai citām Skanstes rajona iestādēm. Biežākie apmeklētāji ir Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, ar augstāko izglītību, vadošos amatos strādājošie, piemēram, vadītāji, uzņēmēji un augstākā līmeņa speciālisti, ar ienākumiem virs 700 EUR mēnesī. Skanstes tramvaja līnijas izbūvi lielākoties atbalsta Skanstes rajona sabiedrisko iestāžu apmeklētāji, iedzīvotāji un darbinieki.

Skanstes attīstības aģentūras valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags uzskata, ka «sabiedrības atbalsts Skanstes tramvaja līnijai liecina, ka cilvēki novērtē Skanstes apkaimes attīstību. Skanstes attīstības aģentūras mērķis ir izveidot Skansti par Rīgas moderno centru, tāpēc īpaši aktuāls jautājums ir infrastruktūras un sabiedriskā transporta attīstība šajā apkaimē. Arēnu Rīga gadā apmeklē aptuveni 550 tūkstoši sporta un izklaides pasākumu cienītāju, savukārt Elektrum Olimpisko centru gadā apmeklē gandrīz 1,5 miljoni sporta entuziastu. Ik rītu uz darbu Skanstes apkaimē ierodas gandrīz 7000 darbinieku. Nākotnē Skanstes apkaimes apmeklētāju nozīmīgs pieaugums ir paredzams līdz ar Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja un Rīgas konferenču un koncertu centra projekta īstenošanu, kas plānota jau 2021. gadā.

Ziņots, ka sabiedrībā bijušas plašas diskusijas par Skanstes tramvaja ierīkošanu, paustas bažas, ka izbūve izpostītu kapus.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO