Dzimuma identitātes jautājums nav svešs nevienā pasaules valstī, un izņēmums nav arī konservatīvā un reliģiozā Pakistāna, kur transseksuāļi nereti saskaras pat ar fiziskiem draudiem savai veselībai un dzīvībai.

Pešāvarā šajās dienās notika viens no pirmajiem publiskajiem pasākumiem, kura viesi bija transseksuāli cilvēki. Kā raksta «Reuters», transseksuāļi nereti tiek algoti kā dejotāji un izklaidētāji kāzās un citos saviesīgos pasākumos, tomēr viņiem rīkot savas svinības pašiem parasti nav ļauts - pilsētu un miestu vietvaras atļauju šādiem pasākumiem visbiežāk dot atsakās.

Šoreiz pasākums aizliegts netika. Pie pasākuma vietas durvīm bija norīkoti policisti, kas pārmeklēja pasākuma viesus un gādāja, lai tajā neiekļūtu personas bez uzaicinājuma.

Organizācijas «Trans Action Pakistan» pārstāvji lēš, ka no Pakistānas 190 miljoniem iedzīvotāju kā transseksuāļus sevi identificē vismaz pusmiljons ļaužu. Transseksuāļi Pakistānā bieži saskaras ar vardarbību. Aizvadītajā gadā kāds transseksuāļu tiesību aktīvists mira pēc tam, kad tika sešas reizes sašauts un pēcāk viņam atteica medicīnisko palīdzību Pašāvaras slimnīcā.

Pakistānā transseksuāļi nereti kļūst par sabiedrības atstumtajiem, no viņiem atsakās un distancējas pat viņu ģimenes, spiežot viņus pievērsties ubagošanai vai prostitūcijai.

«Trans Action Pakistan» atklāj, ka pēdējā laikā transseksuāļu tiesību jomā valstī vērojams kaut neliels, taču progress. Šomēnes Pakistānas tiesa lēma, ka transseksuāļi jāiekļauj iedzīvotāju skaitīšanas datos. Savukārt 2012. gadā Augstākā tiesa atzina, ka transseksuāļiem pienākas tās pašas pilsoņu tiesības, kas pārējiem valsts iedzīvotājiem. Bet vēl gadu iepriekš transseksuāļiem tika atļauts balsot vēlēšanās. Tai pašā laikā, kā norāda aktīvisti, nereti likumi Pakistānā saka vienu, bet realitāte ir cita - transseksuāļi joprojām lielākoties ir sabiedrības atstumti, un viņi bieži tiek netaisnīgi notiesāti, kā arī fiziski apdraudēti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams