Šodien no Dobeles slimnīcas izrakstīti trīs bērni, kuri aizvadītajā nedēļā tika atrasti novārguši dzīvoklī kopā ar mirušiem vecākiem un zīdaini.

Kā aģentūru LETA informēja Dobeles novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Sandra Lapinska-Leiere, pēc izrakstīšanas no slimnīcas bērni nogādāti bērnu un ģimenes atbalsta centrā, kur saņems sociālo rehabilitāciju.

Lapinska-Leiere skaidroja, ka bāriņtiesā saņemts personas iesniegums par aizbildņa iecelšanu bez vecākiem palikušajiem bērniem. Līdz ko tiks saņemti un apkopoti nepieciešamie dokumenti, bāriņtiesa lietu par aizbildnības nodibināšanu un aizbildņa iecelšanu skatīs bāriņtiesas sēdē. Konkrētu sēdes datumu bāriņtiesas priekšsēdētāja gan neminēja.

Iepriekš vēstīts, ka Dobeles bāriņtiesa jau šonedēļ varētu lemt par šo bērnu nodošanu ārpusģimenes aprūpē, ko var nodrošināt radinieki, aģentūru LETA iepriekš informēja Dobeles novada pašvaldības vecākā konsultante Dzintra Matisone.

Jau ziņots, ka 3.janvārī Dobelē, visticamāk, no narkotiku pārdozēšanas atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus mazais zīdainis.

Nelaime otrdien atklājās pēc tam, kad policija Dobelē saņēma iesniegumu no mirušās sievietes mātes, kura nevarēja sazvanīt savu meitu. Sievietes māte prombūtnē bija aptuveni divas nedēļas.

Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklim bijis atvērts logs un telpās dzirdami bērnu raudāšana. Policija izsauca ugunsdzēsējus-glābējus, kuri iekļuva dzīvoklī pa atvērto logu. Dzīvoklī gultā miris atrasts 1966.gadā dzimis vīrietis un 1993.gadā dzimusi sieviete, kā arī zem gultas atrasts miris deviņus mēnešus vecs bērns. Tika konstatēts, ka bērns nomiris badā.

Tāpat dzīvoklī bija trīs, četrus un piecus gadus veci bērni. Bērnu organismi no bada bijuši novājināti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams