Tiesas pērnā gada 27.septembrī pieņemtais lēmums, aizliedzot Dobelē bojāgājušajam tēvam tuvoties ģimenei, pērnā gada nogalē vēl ir bijis spēkā, taču policija nebija informēta par iespējamiem konfliktiem ģimenē, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Kaspars Rekscs.

Viņš stāstīja, ka pēc tiesas lēmuma pieņemšanas ģimenes galva iepazīstināts ar to, viņam likts arī pamest ģimenes mājokli, ko vīrietis arī darījis, kā savu turpmāko atrašanās vietu minot kādu māju Rīgā.

Kad policija saņem tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, policija reaģē tad, ja tiek saņemts signāls, ka varmāka atkal apdraud ģimeni, taču policija nav bijusi informēta, ka vīrietis ir atgriezies ģimenē, arī no kaimiņiem netika saņemti zvani par konfliktiem ģimenē, skaidroja Rekscs.

Tāpat sieviete nav ziņojusi, ka vēlas pārtraukt aizsardzības procesu, līdz ar to tiesas lēmums arī pērnā gada beigās bija spēkā.

Ar šādu tiesas lēmumu izpildi policijā nodarbojas atsevišķas personas, kas informē cietušos par viņu tiesībām. «Caur šīm personām cietušie var arī komunicēt ar varmāku, kad tas ir nepieciešams. Piemēram, ja varmākam no mājām nepieciešamas kādas mantas, kas ir aizmirstas. Sieviete par visu bija informēta,» pauda policijas pārstāvis.

Jau ziņots, ka 3.janvārī Dobelē, visticamāk, no narkotiku pārdozēšanas atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus mazais zīdainis.

Nelaime otrdien atklājās pēc tam, kad policija Dobelē saņēma iesniegumu no mirušās sievietes mātes, kura nevarēja sazvanīt savu meitu. Sievietes māte prombūtnē bija aptuveni divas nedēļas.

Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklim bijis atvērts logs un telpās dzirdami bērnu raudāšana. Policija izsauca ugunsdzēsējus-glābējus, kuri iekļuva dzīvoklī pa atvērto logu. Dzīvoklī gultā miris atrasts 1966.gadā dzimis vīrietis un 1993.gadā dzimusi sieviete, kā arī zem gultas atrasts miris deviņus mēnešus vecs bērns. Tika konstatēts, ka bērns nomiris badā.

Ģimene skaitījusies trūcīga, turklāt pagājušā gada septembrī Dobeles tiesa bija pieņēmusi lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību un ģimenes galvai bija aizliegts tuvoties sievai. Sievietes māte gan policijai stāstījusi, ka vīrs un sieva tomēr salabuši un dzīvojuši kopā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams