Nav pamata uzskatīt, ka Sociālais dienests būtu palaidis garām svarīgu informāciju, kas varētu būt par iemeslu trīs cilvēku bojāejai Dobelē, pauda gan dienestā, gan Dobeles novada pašvaldībā.

Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu (ZZS) aģentūrai LETA domē sastapt neizdevās, jo viņš šodien bija Rīgā.

Taču Spridzānam neesot iemesla pārmest Sociālajam dienestam un izvērtēt tā iespējamo vainu, jo nekas neesot liecinājis par narkotiku lietošanu vai citām problēmām ģimenē, aģentūru LETA informēja pašvaldības vecākā konsultante Dzintra Matisone.

«Sociālā dienesta darbinieki šo māju apmeklēja ik pēc divām nedēļām, bet nav bijis faktu, kas liecinātu, ka var notikt kas tāds. Šoks ir ļoti liels,» pauda Matisone.

LETA jau ziņoja, ka Sociālā dienesta vadītāja Beata Limanāne pašlaik ir atvaļinājumā, taču šodien uz jautājumiem attiecās atbildēt arī viņas vietniece Aija Renga.

Savukārt dienesta Sociālā darba atbalsta daļas vadītāja Inese Goldberga pauda, ka dienests bija informēts, ka bojāgājušajam vīrietim ir noteikts aizliegums tuvoties sievai, jo tieši dienests ieteicis vērsties tiesībsargājošās iestādēs. «Viņa mūs informēja, par strīdu ar vīru, ka grib šķirties. Ieteicām rakstīt iesniegumu. Tā kā zinājām, ka viņiem ir konflikts, pēc pāris dienām dzīvokli apsekojām - tajā atradies arī vīrietis. Sieviete mums paziņoja, ka atļauj viņam dzīvot dzīvoklī. Vēl pēc dažām dienām viņa mums paziņoja, ka ir salabuši un ģimene ir apvienojusies,» skaidroja Sociālā dienesta pārstāve, piebilstot, ka aizliegums atrasties ģimenē gan nav bijis saistīts ar vardarbību.

Konflikta laikā dienests piedāvājis sievietei pārcelties uz dzīvi atbalsta centrā, taču viņa tam nav piekritusi, bet kādu laiku mitinājusies pie savas mātes.

Ģimenes tēvs pēdējo reizi dienestā bija 21.decembrī, lai saņemtu Ziemassvētku paciņas. «Viņš bija sapucējies, bet viņš vienmēr bija tāds,» atklāja Goldberga.

Dienestā neesot zinājuši, ka ģimenes locekļi bijuši narkomāni, lai arī ar ģimeni sadarbojušies, jo snieguši tai materiālo atbalstu, risinājuši dzīvesvietas jautājumus, jo māte nav strādājusi, bet tēvs strādājis gadījuma darbus, lielākoties vasarā.

«Protams, viņiem bija zemākas sociālās prasmes un iemaņas sadzīviskās lietās, kas cilvēkiem jāzina, arī bērnu audzināšanā. Sociālais darbinieks ļoti palīdzēja nokārtot līgumus un citus dokumentus. Ģimenes māte apmeklēja grupas par bērnu emocionālo audzināšanu un jauno māmiņu prasmēm, darbinieces teica, ka viņa iet uz kontaktu un ir pozitīvi noskaņota,» stāstīja dienesta pārstāve.

Tāpat tikai atzinīgus vārdus sociālie darbinieki veltījuši kārtībai dzīvoklī, kurā ģimene mitinājusies, jo telpas vienmēr ir bijušas tīras, arī ēdiens pagatavots.

Arī Goldberga pauda, ka neredz Sociālā dienesta atbildību notikušajā.

Jau ziņots, ka 3.janvārī Dobelē, visticamāk, no narkotiku pārdozēšanas atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus mazais zīdainis.

Nelaime otrdien atklājās pēc tam, kad policija Dobelē saņēma iesniegumu no mirušās sievietes mātes, kura nevarēja sazvanīt savu meitu. Sievietes māte prombūtnē bija aptuveni divas nedēļas.

Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklim bijis atvērts logs un telpās dzirdami bērnu raudāšana. Policija izsauca ugunsdzēsējus-glābējus, kuri iekļuva dzīvoklī pa atvērto logu. Dzīvoklī gultā miris atrasts 1966.gadā dzimis vīrietis un 1993.gadā dzimusi sieviete, kā arī zem gultas atrasts miris deviņus mēnešus vecs bērns. Tika konstatēts, ka bērns nomiris badā.

Tāpat dzīvoklī bija trīs, četrus un piecus gadus veci bērni, kuri tagad nodot aprūpei. Bērnu organismi no bada bijuši novājināti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams