Simtgades Dziesmu un deju svētku radītajā noskaņā LNVM Tautas frontes muzeja nodaļā (Vecpilsētas ielā 13/15, Rīgā) 13. jūlijā tiks rādīta režisora Askolda Saulīša filma «Dziesmuvara».

Pirms seansa plkst. 16.00 ikvienam interesentam iespēja piedalīties ekskursijā pa Tautas frontes muzeju Daiņa Īvāna vadībā; plkst. 17.00 paredzēts vijoles un alta spēles studijas «Vijolīte» audzēkņu (vadītāja Karlīne Īvāne) un dziedātāja, ģitārista, Trešās atmodas laika dalībnieka, tautfrontieša Andra Felsa muzikāls sveiciens; plkst. 17.30 dokumentālās filmas «Dziesmuvara» demonstrējums.

Nesen pabeigtā dokumentālā filma «Dziesmuvara» stāsta par latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību dinamiskajā un mainīgajā laika ritā vairāk nekā gadsimta garumā. Dokumentālās filmas veidotāji – režisors Askolds Saulītis kopā ar scenārija līdzautoru Daini Īvānu un operatoru Andri Priedīti savu Dziesmu svētku vēstures, vienlaikus arī Latvijas vēstures redzējumu rāda kopīgi radīta tēla – latviešu karavīra, kara lidotāja, ērģelnieka un korista acīm. Scenārijs balstīts uz konkrētiem dokumentiem un filmā iekļautas vēsturiskas fotogrāfijas, dažādas laikmeta liecības, gan oficiālās, gan ģimeņu hronikas. Latviešiem liktenīgo dziesmu motīvos atgādināts par dziesmuvaras pārlaicīgumu, nozīmi nācijas pašapziņas celšanā, tautas saliedēšanā un brīvības gara uzturēšanā jebkādos apstākļos kā tēvzemē, tā trimdā.

Ieeja brīva.

Rīko LNVM Tautas frontes muzeja nodaļa.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams