FOTO: REUTRES/Scanpix

Trešdien, 4.jūlijā, arī Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, gaisa temperatūrai pakāpjoties līdz +40,5 grādiem, reģistrēts lielākais karstums vismaz pēdējo 136 gadu laikā, liecina meteoroloģiskā informācija.

No 1882.gada saglabājušās ziņas par karstumu Tbilisi līdz +42 grādiem. Jāņem vērā, ka senākos laikos nebija vienotu standartu, kā mērīt gaisa temperatūru, un arī termometru precizitāte bija apšaubāma.

Kā ziņots, jūlija sākumā absolūtais temperatūras rekords tika sasniegts Gruzijas kaimiņvalstu galvaspilsētās. Armēnijas galvaspilsētā Erevānā un Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku termometra stabiņš pakāpās attiecīgi līdz +42,0 un +42,7 grādiem.

Savukārt 3.jūlijā Kazahstānā pie Kaspijas jūras svelme pastiprinājās līdz pat +47,3 grādiem.

Karstuma rekordi pēdējo divu nedēļu laikā pārspēti arī citviet pasaulē.

Saskaņā ar laikraksta «The Washington Post» apkopoto informāciju 26.jūnijā Omānā piedzīvota visu laiku karstākā nakts pasaulē - gaisa temperatūra vietām nenoslīdēja zemāk par +42 grādiem.

Jūnija beigās pārspēts Skotijas absolūtais karstuma rekords - gaisa temperatūra Glāzgovas apkaimē pakāpās līdz +33,2 grādiem.

2.jūlijā arī Kanādas otrajā lielākajā pilsētā Monreālā reģistrēta augstākā gaisa temperatūra kopš novērojumu sākuma pirms 147 gadiem - gaiss sakarsa līdz +36,6 grādiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO