Sīrijas armija nemierniekiem atkarojusi lielu rajonu Alepo dienvidaustrumos, līdz ar to valdības spēku kontrolē nonākuši 90% Alepo austrumu teritoriju, kas vēl nesen atradās nemiernieku kontrolē.

Pēc sīvām kaujām, kas aizsākās svētdienas pēcpusdienā, valdības spēki naktī uz pirmdienu ieņēmuši Šeihsaīdas rajonu, paziņoja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR).

«Armija šobrīd pilnībā kontrolē Šeihsaīdu,» sacīja SOHR direktors Rami Abderrahmans.

«Sīrijas režīma spēki tagad kontrolē 90%» Alepo austrumu teritoriju, kas atradās nemiernieku pārziņā, viņš piebilda.

Alepo austrumdaļa nemiernieku rokās nonāca 2012.gadā, bet 22.septembrī sākās režīma spēku operācija tās atgūšanai, ko atbalstīja arī Krievijas kara aviācija.

Krievija Rietumu pārmetumus par piedalīšanos Alepo operācijā noraidījusi un uzsver, ka viens no nemiernieku grupējumiem, pret kuriem šajā pilsētā izvērsts uzbrukums, ir ANO teroristu organizāciju sarakstā iekļautais džihādistu grupējums «Al Nusra».

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams