Žurnāls «Time» trešdien par 2016.gada cilvēku pasludinājis jaunievēlēto ASV prezidentu Donaldu Trampu, norādot uz viņa negaidīto uzvaru vēlēšanās un politikas noteikumu pārrakstīšanu.

Tramps sazvanīja telekanāla NBC raidījumu «Today», atzīstot, ka saņemtais slavinājums ir «ļoti, ļoti liels pagodinājums». Jaunievēlētais republikāņu prezidents arī noliedza, ka būtu atbildīgs par šķelšanos sabiedrībā, kā arī slavēja aizejošo demokrātu prezidentu Baraku Obamu.

Nekustamo īpašumu magnāts, kurš nekad nav ieņēmis vēlētu amatu un šokējis ASV politisko isteblišmentu, uzvarot demokrātu kandidāti Hilariju Klintoni, nokļuva uz «Time» vāka kopā ar uzrakstu «Donalds Tramps - Amerikas Sašķelto Valstu prezidents».

Žurnāls norādīja, ka šā gada cilvēkam «bija lielākā ietekme, uz labo vai slikto pusi, uz šā gada notikumiem pasaulē».

«Tad kāds ir šis gads - labāks vai sliktāks?» rakstīja «Time» galvenā redaktore Nensija Gibsa.

«Izaicinājums Donaldam Trampam būs tas, cik dziļi valstī dalās domas par atbildi (..) 2016.bija viņa izvirzīšanās gads; 2017.būs viņa varas gads, un, kā visiem jaunievēlētiem līderiem, viņam ir iespēja izpildīt solījumus un apgāzt gaidas,» viņa piebilda.

Tramps ieguva šo pagodinājumu, jo «atgādināja Amerikai, ka demagoģija barojas no izmisuma un ka patiesība ir tikai tik spēcīga, cik liela ir uzticība tiem, kas to saka», uzsvēra Gibsa.

Pērn par gada cilvēku «Time» atzina Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams