ASV prezidenta vēlēšanās nodotās balsis tiks pārskaitītas arī piecos Nevadas štata apgabalos, ko ir pieprasījis neatkarīgais prezidenta kandidāts Roke de la Fuente, samaksājot apmēram 14 tūkstošus ASV dolāru par šo pasākumu.

Nevadas štatā, kur uzvarēja Hilarija Klintone, de la Fuente ieguva vismazāk balsu, bet šonedēļ pieprasīja pārskaitīšanu piecos šā štata apgabalos.

62 gadus vecais de la Fuente trešdien paziņoja, ka viņš šādi grib radīt pretsvaru balsu pārskaitīšanai, ko prezidenta kandidāte no Zaļo partijas Džila Steina pieprasījusi veikt Viskonsinā, kur uzvaru guva jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps.

Steina ir pieprasījusi balsu pārskaitīšanu arī Mičiganā un Pensilvānijā – vēl divos štatos, kur Tramps guva uzvaru.

Nevadas štata sekretāra vietnieks vēlēšanu jautājumos Veins Torlijs paziņoja, ka saskaņā ar štata likumiem balsu pārskaitīšana Kārsonsitijas, Daglasas, Minrelas, Najas un Klārkas apgabalā jāsāk piecu dienu laikā un jāpabeidz nākamo piecu dienu laikā.

Ja pārskaitīšanā tiks konstatēts, ka de la Fuentes vai Klintones saņemto balsu skaits atšķiras par vismaz 1% no līdz šim paziņotā, tad tiks sākta balsu pārskaitīšana visā Nevadas štatā, sacīja Torlijs.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams