Lidmašīnai, kas otrdien nogāzās Kolumbijā, laupot 71 cilvēka dzīvību, mirkli pirms avārijas beigusies degviela, gaisa satiksmes kontrolieriem atzinis lidmašīnas pilots.

Ieraksti, kuros fiksēts pilota ziņotais un kas nonākuši Kolumbijas mediju rīcībā, liecina, ka pilots vairākkārt pieprasījis atļauju nolaisties elektroiekārtu bojājumu un degvielas trūkuma dēļ. Tomēr pilots nav ziņojis, ka būtu iestājies avārijas stāvoklis.

Ierakstos arī dzirdami gaisa satiksmes kontrolieres doties norādījumi pilotam.

Nogāžoties lidmašīnai, otrdien Kolumbijā netālu no Medeljinas dzīvību zaudēja 71 cilvēks, tostarp Brazīlijas augstākās līgas futbola komandas «Chapecoense» locekļi un 20 žurnālisti.

Avārijā izdzīvoja tikai seši cilvēki - «Chapecoense» aizsargs Alans Rušels, divi vārtsargi, vēl viens futbolists, žurnālists un stjuarte.

Lidaparāta «melnās kastes» ir atgūtas un, cerams, spēs sniegt informāciju, kas ļaus noskaidrot precīzus avārijas cēloņus.

Kolumbijas civilās aviācijas pārvaldes priekšnieks Alberto Bokanegra intervijā «RCN Radio» atzina, ka degvielas beigšanās ir viena iespējamība, kas tiek izmeklēta.

Viņš norādīja, ka gadījumā, ja šī versija apstiprināsies, tas liecinās par pilota nolaidību, jo pilots bija atbildīgs par to, lai lidmašīnai pietiktu degvielas visam lidojumam un vēl papildus 30 līdz 45 minūtēm gadījumam, ja nāktos mainīt galamērķi un lidot uz citu lidostu.

Kāda amatpersona norādīja, ka lidmašīna, iespējams, izlaidusi plānoto degvielas uzpildīšanos Bolīvijā, jo lidosta tur bijusi slēgta.

Lidmašīnas avārija Kolumbijā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO