Daži no provokatīvākajiem jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa apgalvojumiem varētu būt aizgūti no pazīstamas interneta vietnes, kas izplata sazvērestības teorijas un safabricētas ziņas.

Trampa šonedēļ paustie izteikumi, ka 8.novembrī notikušajās prezidenta vēlēšanās nelikumīgi piedalījās vairāki miljoni cilvēku, atspoguļo interneta vietnē «infowars.com» apgalvoto.

Šī nav arī pirmā reize, kad Tramps atkārto informāciju, kas pirms tam parādījusies «infowars.com».

Šo vietni vada radioraidījumu vadītājs Alekss Džonss, kurš pazīstams ar apgalvojumiem, ka par 2001.gada 11.septembra teroraktiem atbildīga ASV valdība.

Kreisi noskaņotā mediju monitoringa organizācija «Media Matters for America» dokumentējusi vairākus desmitus gadījumu, kad Tramps atkārtojis Džonsa un «infowars.com» pausto.

Lai arī Tramps nav atkārtojis dažus visskandalozākos vietnes paziņojumus, piemēram, ka Floridā nolaidušies citplanētieši, tomēr kritiķi par satraucošu uzskata faktu, ka jaunievēlētais prezidents paļaujas uz šādā vietnē publicētu informāciju.

«Liela daļa no tā, ko viņš [Džonss] saka, ir pilnīgas muļķības,» norādīja «Media Matters for America» viceprezidents Andželo Karusons.

«Viņš prezentē alternatīvu Visumu. Viņš veicina plašāku pasaules uzskatu, ka pastāv globāla pasaules valdība un katru dienu tā atņem jūsu varu,» piebilda Karusons.

Viņš arī atzina, ka nav īsti skaidrs, vai pats Tramps tic vietnē publicētajai informācijai vai arī vienkārši izdabā tās lasītājiem.

«infowars.com» ir publiskojusi pilnīgi safabricētu informāciju, ka musulmaņi ASV pilsētās ievieš šariata likumus, norādīja Karusons.

«Ja prezidents tam tic un sāk īstenot politiku, balstoties pieņēmumā, ka mums ir šariata likumi, tad mums ir problēma,» viņš uzsvēra.

Kompānijas «Quantcast» dati liecina, ka «infowars.com» vietnei mēneša laikā bijuši 14,3 unikāli apmeklētāji.

«infowars.com» publicētu safabricētu rakstu vidū bija ziņa, ka demokrātu prezidenta amata kandidāte Hilarija Klintone ir iesaistīta bērnu pedofilijas grupējumā. Citā ziņā apgalvots, ka sulas pakās esot sapildītas vielas, kas bērniem izraisa homoseksualitāti.

Pēdējoreiz Tramps atkārtojis vietnes apgalvojumus, sakot, ka viņš prezidenta vēlēšanās būtu ieguvis vairāk balsu nekā Klintone, ja tiktu atskaitītas nelikumīgi nobalsojušo balsis.

Neskatoties uz Trampa uzvaru elektoru kolēģijā, Klintone saņēma par diviem miljoniem vairāk balsu nekā republikāņu kandidāts, turklāt eksperti un amatpersonas ir noraidījušas jaunievēlētā prezidenta apgalvojumus par masveida krāpšanos vēlēšanās.

Džonss vēlēšanu kampaņas laikā intervēja Trampu, sakot, ka viņam ar Ņujorkas miljardieri bijušas arī vairākas telefonsarunas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams