Rīgas Latviešu biedrības namā notika Nacionālo bruņoto spēku balle (NBS), kur tika svinēta Latvijas armijas un Lāčplēša Kara ordeņa dibināšanas 97.gadadiena. Dāmas un kungi balli apmeklēja grezni tērpušies.

Virsnieku balles tradīcija radusies 1920.gados. Tolaik valstī bijušas divas prestižas balles - Virsnieku un Preses balle. Līdz mūsdienām saglabājusies vienīgi Virsnieku balle.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas pirmā atjaunotā Virsnieku balle tika rīkota 1992.gadā, kad Rīgas pilī pirmo valsi sāka latviešu strēlnieks un aktieris Ēvalds Valters ar kundzi. Kopš 1993.gada Virsnieku balle tiek rīkota Rīgas Latviešu biedrības namā, proti, vietā, kur 1918.gada rudenī veidojās Latvijas armijas pirmās vienības.

Atšķirībā no Virsnieku balles, kas ir vēsturisks mantojums, Instruktoru balles sāka rīkot tikai 2001.gadā, lai celtu instruktoru, kuri tiek dēvēti arī par «armijas mugurkaulu», prestižu bruņotajos spēkos un sabiedrībā.

2009.gadā tika veiktas būtiskas izmaiņas, abas balles apvienojot vienā, un kopējā Virsnieku un instruktoru balle notika 20.novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams