FOTO: Mareks Gaļinovskis

Par ainaviskā taku skriešanas seriāla «Stirnu buks 2016» čempionu sezonas pēdējā, 7. posmā Beverīnas pilskalnā (Valmierā) kronēja talsinieku Gintu Lūsi un Lauru Čakli no Ventspils, kura 1. vietu kopvērtējumā nodrošināja jau iepriekšējā posmā Mākoņkalnā. Suminām!

Sezonas pēdējā posmā taku skriešanas draugiem bija gana izaicinoši laika apstākļi – tikai +3 grādu temperatūra un dzēlīgas, aukstas vēja brāzmas. Uz pelēcīgo debesu fona susurus, vāveres, zaķus, stirnu bukus un lūšus 800 gadu senajā Beverīnas ziņneša maršrutā priecēja lapkriša nospiedumi, kas bija baudāmi, ij minot pēdas čaukstošajās takās, ij uzmetot skatu ūdenstilpju gludajām virsmām, kuras daudzviet jau klāja plāna ledus kārtiņa. Pēc finiša ikviens skrējējs varēja sasildīties ar karstu tēju, atjaunot spēkus ar sātīgu auzu pārslu putru un gardiem salātiem, kas pienācās visiem dalībniekiem. Uz skatuves sportistus priecēja «Pulse Effect» bungu ritmi un Uguns šovs.

Visgrūtākajā Lūša distancē (~28 km) «dubultuzvaru» svinēja Andrejs Jesko un Anatolijs Macuks (abiem rez. 1:47,32), kuri finišā ieskrēja sadevušies rokās, uzrādot identisku rezultātu. Pusotru minūti uzvarētājiem piekāpās 3. vietā finišējušais Gints Lūsis, kuram arī 2. vieta Kalnu karaļa sprinta etapā. Talsiniekam ar iespēto bija pietiekami, lai nosargātu sezonas līderpozīciju un izcīnītu čempiona titulu!

Sezonas kopvērtējumā rēzeknietis Jesko pakāpās uz 2. vietu, bet 3. vietā Uldis Kļaviņš. Tiesa, Siguldas kluba līderis Valmierā nestartēja, jo piedalījās labdarības maratonā Anglijā.

Sieviešu konkurencē treknu punktu sezonai pielika Laura Čakle (2:14,04). Šā gada čempione uzvarēja gan Lūša distancē, gan Kalnu karalienes sprinta etapā. Pēc finiša ventspilniece saņēma pavisam trīs balvas – abām Beverīnas godalgām Laura pievienoja arī kāroto čempiones trofeju.

Distances gaitā Laura sīvi cīnījās ar Kristīni Kuzņecovu no Garkalnes. Izšķirošie notikumi risinājās Baiļu kalnā, kur Laura apsteidza Kristīni un iesēdās aizvējā aiz Aināra Kumpiņa. Finišā Laura par 45 sekundēm apsteidza Lindu Balodi, 3. vietā igauniete Kaidi Keira Kuka, jaunizceptajai čempionei piekāpjoties nepilnas divas minūtēs. Kristīne palika 4.vietā, taču sezonas kopvērtējumā nosargāja vicečempiones titulu. Kopvērtējumā 3. vietā ierindojās pērnās sezonas čempione, liepājniece Irina Štūla-Pankoka.

Stirnu buka distancē (~22 km) uzvarēja Kristaps Kaimiņš (1:24.21), kurš par 40 sekundēm apsteidza orientieristu Artūru Pauliņu. Līderiem zaudējot vairāk nekā piecas minūtes, uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Dainis Limanāns.

Sieviešu konkurencē Stirnu buka distancē uzvaru svinēja ogrēniete Dace Pastare (1:44,14), kura par 51 sekundi apsteidza Zandu Ulanovu. 3. vietā, uzvarētājām piekāpjoties gandrīz septiņas minūtes, Dace Banga.

Kalnu karaļa sprinta etapā, kas meta loku Baiļos, skaistu panākumu guva Jānis Baunis (1,12), tikai par nieka sekundi apsteidzot Gintu Lūsi un viņa komandas biedru Jāni Šņoriņu.

Kā jau minēts, Kalnu karalienes balvu pārliecinoši «izcēla» Čakle, par piecām sekundēm apsteidzot Ivetu Cauni un par sešām - Eviju Melbergu, kurai 3.vieta.

Zaķa distancē (~12 km) dramatisks duelis izvērtās starp diviem «Sis Latvija» pārstāvjiem. Finišā Matīss Slikšjānis (0:47,58) tikai par 9 sekundēm apsteidza komandas biedru Aigaru Feteri. Edgars Brigmanis no Baldones novada izcīnīja 3. vietu, līderiem piekāpjoties pusotru minūti.

Sezonas kopvērtējumā Zaķa distancē triumfēja Jānis Gailis, kurš galveno balvu summā jau bija nodrošinājis pirms posma Valmierā, 2. vietā kopvērtējumā – Gatis Štulbergs, 3. – Niks Zauls.

Sieviešu konkurencē Zaķa distancē Valmierā pārliecinoši ātrākā bija Zane Ermansone (55:17), kura par pusotru minūti apsteidza Ināru Lūsi un par trim minūtēm – Ingu Zālīti. Tiesa, ar pārliecinošo uzvaru Beverīnas ziņneša maršrutā bija par maz, lai kopvērtējumā apsteigtu Ināru, kura kļuva par čempioni Zaķu ieskaitē. Ermansone izcīnīja vicečempiones titulu, bet kopvērtējumā 3. vietā sezonu noslēdza Kitija Zaula.

Komandu kopvērtējumā Valmierā pārsteigumu nebija. 1. vietu nosargāja Ginta Lūša spārnotais «Talsu pakalnu sporta klubs/prof.lv» (33847), 2. vietā «VSK Noskrien rieksti» (33235), 3. vietā «Moller Auto Ventspils/Sis» (33132).

Čempionu komentāri

Gints Lūsis: «Pirms pēdējā posma jutos kā čempions. Jā, par uzvaru kopvērtējumā vēl varēja paspēkoties Kļaviņš, es biju gatavojies cīnīties ar viņu, taču Ulda šodien nebija. Jesko sprintā nav tik stiprs, lai tik daudz punktu varētu atspēlēt, - tad man būtu bijis jāizstājas. Šodien ar posmā izcīnīto 3. vietu posmā esmu ļoti apmierināts. Es vairāk tomēr nodarbojos ar slēpošanu un riteņbraukšanu, un tikai mēnesi sanāca šim posmam pagatavoties skrienot. Neesmu tāda līmeņa skrējējs, lai šādā konkurencē cīnītos par uzvaru.»

Laura Čakle: «Šī diena tiešām bija pārsteigums! Izdevās izpildīt maksimumu. Distancē jutos labi. Centos taupīties un nepārforsēt, jo gatavojos pasaules čempionātam Portugālē. Distancē izvēlējos piesardzīgu taktiku – centos Kristīni tālu neatlaist, bet par katru cenu pakaļ neskriet. Pirms sprinta etapa viņa bija man 200 metrus priekšā, bet Baiļos es viņu apdzinu un līdz pat pēdējiem 6 km skrējām kopā.»

Nākamajā pavasarī Stirnu buks pirmoreiz lēks Ogres Zilajos kalnos!

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO