Sestdien, 24. septembrī, ainaviskā taku skriešanas seriāla «Stirnu buks» priekšpēdējā, 6. posmā, Mākoņkalnā visgrūtākajā Lūša distancē uzvaru svinēja krustpilietis Anatolijs Macuks un Laura Čakle no Ventspils. Jāpiezīmē, ventspilniece priekšlaicīgi nodrošinājusi 1. vietu sezonas kopvērtējumā sieviešu konkurencē!

«Es, jeibogu, tik doudz cilvoku Lipuškos nav redzējs!» - šķiet, šis pie vietējā veikala noklausītais citāts trāpīgi raksturo atmosfēru, kas valdīja sacensību vietā. Vairāk nekā 1400 dalībnieku bija pulcējušies startam Rāznas ezera krastā. Padebešu kalna pakājē valdīja skriešanai ērti laika apstākļi: +13 grādu temperatūra un mākoņains laiks, kas rāmākos skrējējus pirms finiša veldzēja ar īslaicīgu, smalku lietutiņu.

LŪŠA DISTANCĒ TRIUMFĒ MACUKS UN ČAKLE

35 km garajā Lūša distancē vīriešu konkurencē pārliecinošu uzvaru svinēja Anatolijs Macuks (rez. 2:16,05). Pēc pirmā kilometra Macuks, kurš tikai pirms nedēļas triumfēja Valmieras maratonā, kopā ar Uldi Kļaviņu un ātrākajiem Stirnu buka distances skrējējiem veica atrāvienu. Distances gaitā Macuks izvirzījās vadībā un palielināja handikapu, finišā par piecām minūtēm apsteidzot mājinieku Andreju Jesko un Uldi Kļaviņu. Lūšu konkurencē krustpilietim pirmā uzvara šosezon! Pēc mēneša pēdējā posmā Beverīnas pilskalnā čempiona tituls izšķirsies starp Jesko, Gintu Lūsi un Kļaviņu.

Sieviešu konkurencē pirmo reizi kopš 1. posma Riekstukalnā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Lūšu konkurencē kāpa Laura Čakle (2:43,57), kurai arī 3. vieta sprinta etapā. Sezonas līdere distanci iesāka savā ritmā, taču viņai pa priekšu aizlidoja Kristīne Kuzņecova, kuras temps bija augstāks par četrām minūtēm kilometrā. Garkalnietei bija jāiet uz visu banku, jo pirms šā posma Kuzņecova vēl saglabāja teorētiskas izredzes pacīnīties par uzvaru kopvērtējumā. Pēc pieciem kilometriem Čakle panāca garkalnieti un pārņēma vadību distancē. Distances beigās pērnās sezonas vicečempione par 15 sekundēm bija ātrāka arī sprinta etapā, kas veda augšup Mākoņkalnā, un finišā Čakle apsteidza Kuzņecovu par septiņām minūtēm. Līdz ar to jau vienu posmu pirms sezonas beigām Čakle nodrošinājusi 1. vietu kopvērtējumā! Trešajā vietā, uzvarētājai piekāpjoties 11 minūtes, igauniete Kaidi Keira Kuka.

STIRNU BUKA DISTANCĒ UZVAR KAIMIŅŠ UN ULANOVA

25 km garajā Stirnu buka distancē vīriešu konkurencē pirmo uzvaru šosezon izcīnīja Kristaps Kaimiņš (1:33,32). Finišā viņš par minūti apsteidza Gunti Grīnvaldu un par trim minūtēm – Daini Limanānu, kurš kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Sieviešu konkurencē Stirnu buka distancē ceturto uzvaru sezonā izcīnīja Zanda Ulanova (01:50,18), kurai arī 2. vieta sprinta etapā. Jūrmalniecei trasē vērā ņemamu konkurentu nebija, un tikai vēl Dace Banga spēja distanci veikt ātrāk par divām stundām, uzvarētājai piekāpjoties astoņas minūtes. Trešajā vietā Klinta Lauska. Tuvu patīkamam pārsteigumam bija pieredzējusī Līva Medne, kurai pavisam nedaudz pietrūka līdz pirmajam trijniekam.

ZAĶA DISTANCĒ LABĀKIE LŪSIS UN ERMANSONE

Visātrākajā, 13 km garajā Zaķa distancē pārliecinošu uzvaru svinēja Gints Lūsis (0:48,38), kuru gluži atbilstoši uzvārdam ierasts redzēt Lūša trasē. Viens no sezonas līderiem vāca izšķirošus punktus «Talsu pakalnu sporta kluba/Prof.lv» komandai sezonas kopvērtējumā, taču tas viņam netraucēja piekto reizi pēc kārtas kāpt uz goda pjedestāla! Trīs minūtes aiz uzvarētāja finišēja Jānis Gailis, trešajā vietā – Kārlis Vanags.

Sieviešu konkurencē Zaķa distancē otro uzvaru šosezon izcīnīja Zane Ermansone (0:59,34), vienīgā distanci veicot ātrāk par stundu. Pēc divarpus minūtēm 2. vietā finišēja Ināra Lūse, 3. vietā - Kitija Zaula.

KALNU KARAĻI – ŠŅORIŅŠ UN MELBERGA

Kalnu karaļa sprinta etapā pārliecinoši ātrākais bija Jānis Šņoriņš (1:58), kurš vienīgais spēja uzskriet Mākoņkalnā ātrāk par divām minūtēm. Kalnu karalim piekāpjoties 9 sekundes, 2. vietā Kļaviņš, bet trešais - Nikolajs Saulītis (+15 sek).

Kalnu karalienes sprinta etapā, neatstājot nekādus variantus konkurentēm, ātrākā bija Evija Melberga (2:26). 19 sekundes viņai piekāpās gan Ulanova, gan Čakle.

UZVARĒTĀJU KOMENTĀRI

Lūša distances uzvarētājs Anatolijs Macuks: «Bija smagi. Es negribēju skriet garāko distanci, jo pirms nedēļas bija noskriets maratons, taču komandas vārdā nācās «upurēties» (smejas). Domāju, labi – noskriešu! Sākums bija jauks un samērā viegls, arī brīnišķīgi laika apstākļi skriešanai, bet, tuvojoties beigām, kājas palika smagnējas un vairāk bija jācīnās nevis ar konkurentiem, bet ar sevi. Tādēļ sprinta etapā Mākoņkalnā tikpat kā neskrēju. Trīs kilometrus pirms finiša paskatījos atpakaļ un sapratu, ka visticamāk uzvarēšu.»

Lūša distances uzvarētāja, sezonas līdere Laura Čakle: «Trase bija ātra un relatīvi līdzena. Jutos distancē ļoti labi. Distances gaitā izdevās pārtvert tempu - zināju, ka Kuzņecova neizturēs sākumā uzņemto ātrumu, jo viņa pirms nedēļas bija noskrējusi maratonu. 20. km nedaudz piebremzēju. Sprinta etaps bija smags - grūtāk nekā Siguldā: pēc noskrietiem vairāk nekā 30 km bija pasmagi skriet augšā Mākoņkalnā. Kopumā interesants posms!»

Tiekamies jau 22. oktobrī sezonas noslēguma posmā, kad Stirnu buks pirmoreiz lēks Beverīnas pilskalnā! Pie gleznainajiem Gaujas līkločiem noskaidrosim arī jauno čempionu vīriešu konkurencē!

Sacensību rezultāti: http://www.stirnubuks.lv/rezultati/

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO